TIP REDAKCE: 5 hvězd, které vyměnily stříbrné plátno za rock’n’roll

Taylor Momsen | Zdroj: YouTube.com

O tom, jakou má rock’n’roll sílu, by se dalo jistě polemizovat. Zatímco pro některé je to životní alfa a omega už od mládí, jiní se k němu začli naklánět o něco později. To se ostatně týká i hollywoodských celebrit, z nichž nejedna se i přes svou zabezpečenou roli ve filmu rozhodla věnovat právě rockové hudbě.

Zatímco Disney hvězdy jako Miley Cyrus či Arianna Grande si svou cestu do hudebního průmyslu našly poměrně snadno, níže zmíněné patero širší veřejnost svým angažmá ve světě muziky víceméně překvapilo. Oproti tomu není ojedinělé, že si zaběhlí hudebníci střihnou roli v některém z nejnovějších trháků, u následujících jmen je však už otázkou, zda-li je zařadit spíše do kategorie herců či hudebníků.

Juliette Lewis

Po spoustě úspěšných let na stříbrném plátně, kde Lewis působila už jako teenagerka, se herečka s začátkem nového tisíciletí rozhodla naplno pustit do rockerského života a spolu s Patty Schemmel, bubenicí Hole, založila indie rockovou kapelu Juliette and the Licks. Ta vydržela až do roku 2009 a má na kontě tři dobře přijatá studiová alba, z nichž se na jednom podílel i Dave Grohl.

Rozpad kapely okamžitě následoval start sólové dráhy a Juliette Lewis ještě v roce 2009 vydala album Terra Incognita. Během tour k nové desce se dokonce ukázala i v České republice, a to konkrétně na 16. ročníku festivalu Rock For People. Několik let občasného hostování na projektech ostatních interpretů potom vystřídalo vydání další studiovky koncem loňského roku. Ta má název Future Deep a svým stylem se dost blíží známým alternative-rockerům The Kills.

Hugh Laurie

Pro většinu světa bude asi navždy známý jako věčně sarkastický Dr. House ze stejnojmenného seriálu, Hugh Laurie se ale hudbě věnoval už od svých dětských let a bez obtíží by se dal označit i za multiinstrumentalistu. Pianista, zpěvák, kytarista, saxofonista a v neposlední řadě také bubeník uzavřel před několika lety smlouvu s hudební společností Warner Bros. Records a jeho bluesové album Let Them Talk z roku 2011 sklidilo celosvětový úspěch.

Svou pozici hudebníka o dva roky později potvrdil vydáním další desky s názvem Didn’t It Rain, jež se též těšila pozitivním ohlasům a několikrát se s ní ukázal i u nás, přičemž naposledy to bylo před třemi leti v brněnské Kajot Aréně.

Jared Leto

Herec, známý především pro své role ve filmech Requiem za sen a Pan Nikdo, se několik let po jeho televizním debutu konečně rozhodl zamířit i do vod rocku a se svým bratrem v roce 1998 založil skupinu Thirty Seconds to Mars. Ta se postupem času vyšplhala mezi nejznámější kapely moderní scény a po celém světě se jí již podařilo prodat přes 15 milionů desek.

Zatím posledním počinem kalifornské kapely bratří Letů je čtvrté album Love, Lust, Faith and Dreams, už letos se ale podle dosavadních informací mohou těšit fanoušci na vydání další nahrávky a s nejvyšší pravděpodobností i následnou tour, během níž by mohli Thirty Seconds to Mars už po šesté přijet zahrát i českému publiku.

Johnny Depp

Jedno z vůbec největších jmen historie Hollywoodu, Johnny Depp. Herec, který ztvárnil nespočet ikonických postav od Střihorukého Edwarda až po proslulého piráta Jacka Sparrowa, byl hudbou fascinován už od svého mládí a už jako náctiletý stál u zrodu kapely Kids. Ta sice výraznější úspěch nezaznamenala, byla ovšem důležitým předvojem Johnnyho dalšího hudebního působení a Depp si během své veleúspěšné herecké kariéry zahrál se spoustou slavných muzikantů, mimo jiné i s britskými rockery Oasis či kontroverzním zpěvákem Marilynem Mansonem.

Od roku 2015 je kytaristou v superkapele Hollywood Vampires, v níž spolu s ním účinkují i Alice Cooper, Joe Perry, Matt Sorum, Tommy Henriksen, Robert DeLeo a Bruce Witkin. Se stejnojmenným albem se Hollywood Vampires vydali v loňském roce i na tour a zdá se, že hvězdami prošpikovaný projekt bude i nadále pokračovat.

Taylor Momsen

Jestli někdo může tvrdit, že se zcela odpoutal od své herecké minulosti a prodal svou duši rock’n’rollu, je to Taylor Momsen. Pohledná blondýnka, kterou svět poprvé zaznamenal v roce 2000 ve vánočním filmu Grinch, žije už sedmým rokem život rockové hvězdy a s kapelou The Pretty Reckless se po třech úspěšných albech dále těší velmi slibné budoucnosti na poli tvrdší hudby.

The Pretty Reckless vydali v listopadu 2016 studiové album Who You Sellin’ For, s nímž vedle velmi pozitivních ohlasů zaznamenali i radikální změnu stylu. Po bouřlivé dvojici desek Light Me Up a Going To Hell přidala Taylor Momsen do své tvorby i počin, do kterého se podařilo výtečně zakomponovat prvky klasického rocku a blues a jenž ve všech směrech splňuje předpoklady pro album hudebně vyspělé rockové kapely, kterou stojí za to si poslechnout.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.