TIP REDAKCE: AJR, nástupci Fun. a Imagine Dragons, mají co nabídnout

AJR | Foto: facebook.com

Možná vás párkrát napadlo, proč jsou některé skupiny prakticky neznámé a mají pouze jeden megahit, který však posluchače nedonutí, aby koukli na další písně. Právě to je případ i AJR, skupiny hrající převážně indie-pop a elektro, jejíž nová skladba Weak přeskočila skvělé songy vydané předtím. Proč se však nechat ochudit o zajímavé a neotřelé singly nástupců Natea Ruesse ze skupiny Fun. a dalších?

Poslední dobou se napříč žebříčky dostává hit Weak od sympatické, mladé trojice Adama, Jacka a Ryana Matů. Po přečtení začátečních jmen těchto hudebníků vám určitě dojde smysl názvu této skupiny. Skupina AJR začala vystupovat okolo roku 2005, kdy hrála v Central Parku a washingtonském Square Parku. Nejprve předváděla předělávky známých textů, nyní píše vlastní hudbu, ovlivněnou například Imagine Dragons, Kanye Westem, Twenty One Pilots a Fun.

Její debutový singl I’m Ready, jehož část se objevila i v animovaném seriálu SpongeBob v kalhotách, byl vypuštěn v srpnu roku 2013. Hit byl často hráván na amerických rádiích a v hitparádě Sirius XM Radio’s se objevil v Top 20. Hned v prosinci pak kluci vydali rovnou debutové album 6foot1 (později ho přejmenovali na I’m Ready). Album bylo slušně hodnoceno americkými médii a songy zněly v předních amerických rádiích. Již zmíněná skladba I’m Ready má už téměř 19 milionů zhlédnutí, a to nejen díky své chytlavosti, ale také díky jménu youtubera TBJZ Tobi Browna, který použil část songu v intru pro svá videa.

Po dalších, už méně úspěšných Infinity a Living Room, přišla skupina s nejnovějším albem What Everyone’s Thinking s průvodním, již zmíněným singlem Weak. Tato skladba se vyšplhala ihned na příčky amerických i světových hitparád a momentálně má na Spotify přes 103 milionů poslechnutí.


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)