TIP REDAKCE: Bring Me The Horizon i Post Malone vkládají v izolaci všechny síly do vzniku nové desky

Bring Me The Horizon - Rock for People 2019 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Z karantény nás někteří umělci jako Twenty One Pilots nebo Lauv zásobují zajímavými singly či videoklipy, několik z nich se ovšem pustilo do větší výzvy. Izolace dala pár interpretům možnost naplno využít svoji kreativitu a výsledkem budou celé desky.

Post Malone

Post Malone již na začátku roku avizoval, že by se fanoušci mohli po úspěšném Hollywood’s Bleeding dočkat v roce 2020 nového alba. Na konci března pak rapperův manažerův napsal na sociální sítě, že se v karanténě pouští do album módu. Není divu, Post Malone byl totiž nucen přerušit svou tour kvůli současné krizi, a tak měl možnost začít pracovat na nové muzice mnohem dříve, než předpokládal. Ke konci dubna při live streamu zpěvák zmínil, že se pokusí novinku vydat co nejdříve. Z jeho nadšení to vypadá, že už nás snad nebude o moc déle napínat.

Recenze: Post Malone na albu Hollywood’s Bleeding kašle na to, co se po něm chce

The Who

Nové album The Who bude zřejmě běh na dlouhou trať. Rozhodně však stojí za zmínku, protože legendární skupina vydala poslední desku teprve na konci minulého roku. Kytarista Peter Townshend se ale nechal slyšet, že momentální situace mu dává dostatek volného času, který s největší pravděpodobností využije pro práci na čerstvé tvorbě. Při jednom z rozhovorů mluvil o tom, že tráví spoustu času o samotě ve studiu a nemožnost vycházení ho v podstatě donutila ke kreativnímu procesu. Přestože tedy mezi poslední studiovkou WHO a předcházející Endless bylo dlouhých třináct let, díky zápalu Petera Townshenda možná nebudeme muset na další počin čekat příliš dlouho.

Čtěte také: ZAOSTŘENO NA: Kytary Coreyho Taylora v aukci, koncert pro auta a nová hudba Guns N’ Roses

Bring Me The Horizon

Bring Me The Horizon zažívají v posledních době obrovské úspěchy a s tvorbou muziky rozhodně neotálí. Před koncem minulého roku navázala britská populární parta na desku amo neočekávaně ještě albem Music to listen to… a vypadá to, že osmý studiový počin vznikne v této globální krizi. Oliver Sykes v březnu napsal, že i přes stížené podmínky mají k nahrávání vše, co potřebují. Dle svých slov chce kapela novou deskou přinést trochu radosti do temných časů, a tak zároveň aktivně sdíleli s fanoušky svůj proces příprav. Na jejich YouTube kanálu najdete videa dokumentující práci na chystané tvorbě a můžeme tím pádem jen doufat, že alespoň nějaký ten singl bude brzo vypuštěn do světa.

Recenze: amo od Bring Me The Horizon: Lásku střídá nenávist

Charli XCX

Jestli byl někdo v karanténě opravdu motivovaný potěšit hudební fanoušky, tak je to právě Charli XCX. V  tomto roce sice plánovala vydat novou desku tak jako tak, jak se ale zdá, možná nakonec zvládne dvě alba. Charli se totiž po začátku pandemie rozhodla pracovat od nuly na neplánované DIY desce, která ponese příhodný název How I’m Feeling Now. Ta vyjde již za pár dní (15. května), přestože ještě nejsou všechny skladby dokončené. Zpěvačka se rozhodla v těžkých časech sdílet svůj domácí pracovní proces s fanoušky – návrhy na texty sdílí na Twitter, na Instagramu vysílá streamy ohledně nápadů, které by se eventuálně mohly vejít na album, a od fanoušků si nechává pomoct třeba s artworkem nebo videoklipy. Z chystané novinky vypustila zatím singly Forever, Claws a nejnovější I Finally Understand.

Čtěte také: Charli XCX neovládla Prahu ověřenými hity. V Roxy vsadila na čerstvou desku


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz