TIP REDAKCE: Co všechno víte o legendárních Papa Roach?

Papa Roach
Papa Roach | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Papa Roach, kteří jsou právem označováni za vrchol současné nu-metalové scény a za jednu z nejlepších koncertních kapel současnosti, se v rámci srpnového festivalového výjezdu do Evropy představí i zdejším fanouškům. Abychom vám čekání na koncert trochu zkrátili, přinášíme o této legendární formaci pár zajímavostí.

Papa Roach jsou právem považováni za jedny z průkopníků nu-metalu. Skupina, jež se vždy snažila o hledání nového zvuku a východisek, se na aktuální deváté studiové desce Crooked Teeth vrací právě ke svým začátkům a kombinuje tak nu-metalové kořeny s moderními rockovými a metalovými vlivy. Víte ale co bylo první jiskřičkou založení kapely, po kom se kapela jmenuje nebo čemu všemu se věnuje její frontman Jacoby Shaddix? V následujících pěti bodech se dozvíte to nejdůležitější.

Čtěte také: Papa Roach na Crooked Teeth kombinují nejlepší s nejlepším

Počátek kapely

První myšlenka založení Papa Roach se zrodila počátkem roku 1993 na fotbalovém hřišti ve Vacaville High School. Tu navštěvoval frontman Jacoby Shaddix a bubeník Dave Buckner. Poprvé si spolu zahráli na školní soutěži, kde se k nim přidal i trombonista Ben Luther a baskytarista Will James. Ze zakládajících členů Papa Roach však byl v této sestavě pouze Jacoby Shaddix.

Název

Název Papa Roach vznikl podle přezdívky Shaddixova nevlastního dědečka Howarda Williama Roatche. Ten v roce 2006 spáchal sebevraždu, na což kapela zareagovala tak, že mu vzdala hold na albu The Paramour Sessions a vzpomněla si na něj i při živém hraní písně Roses On My Grave.

Vedlejší aktivity Jacoby Shaddixe

V roce 2002 založil Jacoby Shaddix svůj vedlejší post-hardcorový projet Fight the Sky, v němž vystupoval pod pseudonymem John Doe. Začátkem roku 2004 měla formace začít pracovat na svém debutovém albu Seven Deadly Songs, k čemuž ale už nedošlo. Jacoby Shaddix je však kreativní i mimo hudební průmysl a před třemi lety představil ve spolupráci s návrhářem Jeffem Henrym vlastní módní značku zvanou Lovers Are Lunatics. Zkoušel si ale i práci herce. Zahrál si například ve filmu The Invited a párkrát se objevil i na obrazovkách MTV.

Čtěte také: VIDEO: Papa Roach do None Of The Above obsadili baletní soubor

Jeho závislost na alkoholu

Jacoby Shaddix byl řadu let závislý na alkoholu, díky čemuž chtěl dokonce spáchat sebevraždu. Před šesti lety se z toho však naštěstí dostal. Pomohlo mu prý napsání singlu Before I Die, jenž lze najít na albu The Connection.

Úspěchy a ocenění skupiny

Papa Roach za svou dosavadní pětadvacetiletou kariéru prodali po celém světě více než deset milionů desek. Jejich nejznámější album Infest bylo ve Spojených státech třikrát platinové, platinová byla i deska Getting Away With Murder, Lovehatetragedy pak zlatá. A pochlubit se můžou i nominací na Grammy.

Papa Roach vynikají svými živelnými koncerty, které jsou pověstné nejen v České republice, kam se opakovaně vracejí. Právem jsou tak označováni za jednu z nejlepších koncertních kapel současnosti. Naposledy se tuzemským fanouškům představili loňské září v pražské Malé sportovní hale s nejnovější deskou Crooked Teeth.

Čtěte také: Papa Roach bavili Prahu od první minuty, hráli nové album i Linkin Park

Papa Roach však do České republiky opět zavítají v rámci srpnového festivalového výjezdu do Evropy. Vystoupení se uskuteční 22. srpna v atraktivním areálu Korunní pevnůstky v Olomouci a vstupenky lze již teď zakoupit v předprodejní síti Ticketportal nebo GoOut.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.