TIP REDAKCE: G-Eazy v deseti číslech

G-Eazy | Zdroj: facebook.com

Gerald Earl Gillum, aka G-Eazy, si své místo v hudebním světě našel už docela dávno, a ač mu už táhne skoro na třicet, rozhodně se nechystá z rapové scény stáhnout. Co o jeho hip-hopové historii poví čísla od jedné do deseti?

1) G-Eazy už rozhodně není stydlivým nováčkem populární scény. Za svou kariéru vydal již pět desek, poslední tři se těší celkem komerční oblibě a od vydání velkého hitu Me, Myself & I uběhlo již dva a půl roku. Oficiální ocenění si však oaklandský rapper vybojoval zatím jen jedno. Byly to MTV European Music Awards, které mu teprve loni věnovaly sošku s nápisem Nejoblíbenější hip-hopový umělec.

2) To, že se po střední škole rapper zapsal i na univerzitu, je v jeho branži trochu neobvyklé. Na Loyola University v New Orleans však Gerald získal cenné zkušenosti s produkováním hudby, které mu ještě během studií přinesly velký průlom – tvorba se totiž zalíbila dvojce hvězd Drake a Lil Wayne, kteří si ho zakrátko, v roce 2011, přizvali na jejich společné turné. Vtipné je, že to některé přednášející ve škole vůbec nezajímalo, a tak se chudák G-Eazy musel z turné na jednu písemku vrátit přes celé Spojené státy.

3) Tři nejnovější desky, These Things Happen, When It’s Dark Out a The Beautiful & Damned debutovaly na prvních místech prestižních amerických žebříčků Billboard R&B/Hip Hop a Billboard Top Rap AlbumsThese Things Happen a The Beautiful & Damned se také vyšplhaly na třetí příčku v multižánrové Billboard 200.

4) Nejúspěšnějším rapperovým singlem se na podzim loňského roku stal ohnivý No Limit. V nejrelevantnějším singlovém žebříčku Billboard Hot 100 se tehdy vyšplhal na čtvrté místo a doteď si drží celkem slušnou třicátou šestou pozici.

5) Pokud je na tomhle klukovi, co se rozhodl zasvětit život hudbě, něco jedinečného, je to rozhodně jeho image. Gerald byl vždy fascinován padesátými lety, tak se rozhodl gelovat si vlasy dozadu a nosit černé kožené bundy. Vizáž inspirovaná Elvisem Presleym ho oddělila od jiných aspirujících rapperů, získala mu spoustu dámské pozornosti a jeho kariéra tak dostala pořádný kopanec dopředu.

6) Na svém hudební kontě má krom pěti desek, které tedy v průměru vycházely jednou za dva roky, i šest mixtapů. Je však pravda, že všechny vydal mezi lety 2008 a 2011 a od té doby svou tvorbu soustřeďuje striktně na studiová alba. Materiálu mu ale jistě nechybí, protože nejčerstvější deska má hojných dvacet tracků.

7) I když v oficiálních žebříčcích byla poražena již zmíněnou No Limit, dobře známá skladba Me, Myself & I, na které se podílel s dobrou kamarádkou Bebe Rexha, je na platformě Spotify umělcovou zdaleka nejúspěšnější písní. Mílovými kroky se blíží k sedmi stům milionům streamů.

8) Možná na to nevypadá, ale G-Eazy je docela čahoun. Mezi dvaceti centrimetrovými podpatky svých kolegyň, po jejichž boku se umělec objevuje, se jeho výška možná ztratí, ale bez osmi centimetrů má tenhle kluk s ukrajinskými kořeny rovné dva metry.

9) Už několikrát se zde objevila zmínka o poslední desce The Beautiful & Damned. Ta vyšla před třemi měsíci, takže má teď rapper plné ruce práce se severoamerickou šňůrou. K našemu štěstí se rozhodl s novými písničkami projet i Evropu a plánuje se zastavit taky v Praze. Koncert se docela blíží, odehraje se za méně než devět týdnů.

10) Pokud lze něco brát za začátek kariéry, u G-Eazyho za to můžeme považovat vydání prvního EP, které se jmenovalo The Tipping Point a bylo vypuštěno v roce 2008. To znamená, že Gerald na hudební scénu vtrhnul před úctyhodnými deseti lety.

Pokud ve vás zajímavosti vyvolaly nějaký zájem, G-Eazy se naši zemi chystá uchvátit naživo 11. května ve Foru Karlín. Na turné ho doprovodí speciální hosté Yung Pinch a Stefflon Don. Lístky jsou za 1 190 Kč k dostání na GoOut, stránkách pořadatele Live Nation a v síti TicketPro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.