TIP REDAKCE: I bez nástrojů lze zaujmout

The Real Group | Foto: http://www.therealgroup.se

Pokud milujete vokální kapely, určitě jste již slyšeli o The Real Group. Říkáte, že nemilujete a neslyšeli? Pak to zkusme společně napravit.

The Real Group je švédský vokální kvintet, který zpívá od roku 1984. Stává se, že kapela spolupracuje také se symfonickými orchestry, jazzovými kapelami, ale i mezinárodními umělci.

Jejich písně, jenž jsou převážně v angličtině nebo švédštině, si většinou skládají nebo aranžují členové sami. Do repertoáru patří zejména jazzové skladby, švédské žalmy a původní písně. Některé skladby jsou dokonce beze slov.

Kvintet koncertuje po celém světě a na svém kontě má již více než 2 000 koncertů, přičemž vystupoval i pro 60 tisícové publikum. Během listopadu 2016 můžete navštívit jejich koncert např. v rakouské Vídni.

Členy skupiny jsou Emma Nilsdotter (soprán), Lisa Östergren (alt), Anders Edenroth (tenor), Morten Vinther Sørensen (baryton) a Jānis Strazdiņš (bas).

Mě osobně hodně fascinuje to, jak někdo dokáže takhle pracovat s hlasem. Hudba, která je dělaná pouze naším tělem, si zaslouží velký obdiv. The Real Group patří mezi nejlepší vokální kapely na světě a já to mohu jen potvrdit.


Napište komentář

O Anna Marenčáková 11 Článků
Jsem absolventka gymnázia ve Frýdku-Místku. Mým snem je studovat žurnalistiku nebo marketing a nadále se věnovat těmto činnostem. Baví mě i sport, skauting, ale také kultura. Velmi ráda cestuji.