TIP REDAKCE: Jak objevit novou hudbu na Spotify?

Spotify | Foto: spotify.com

Téměř každý hudební fanoušek je dnes na Spotify a sjíždí skladbu za skladbou a playlist za playlistem. Znáte však tyto cestičky k objevování inspirace, jež občas platforma trochu skrytě nabízí?

Spotify je téměř devět let stará hudební služba, jež nabízí streamování či podcasting hudby od vybraných vydavatelství jako jsou Sony, EMI, Warner Music Group a Universal. V červnu 2016 přesáhla hranici 100 milionů uživatelů.

Hudbu lze v počítači, telefonu, tabletu i televizi vyhledávat podle interpreta, alba, skladby, playlistu či složky. I samotný uživatel si může ukládat hudbu a vytvářet dle libosti své vlastní playlisty.

Spotify je však natolik chytré, že si pamatuje skladby, které si pouštíte a pro dobro umělců i vás hudbofilů vám rádo něco nového doporučí. Proto pro vás máme několik tipů, jak svou imaginární sbírku hudby o něco rozšířit!

Vytvořit podobný playlist

Pokud jste uživatelem Spotify už nějakou chvíli, jistě máte playlisty pro určité nálady. Pokud se vám skladby už oposlouchaly, stačí pak kliknout na Vytvořit podobný playlist a Spotify do vteřiny navrhne 20 skladeb, které se vám nemůžou nelíbit.

Vytvořit podovný playlist

Doporučené skladby na základě vašeho playlistu

Pokud vám stačí seznam jen rozšířit, Spotify hned pod ním navrhuje několik skladeb s možností píseň do playlistu okamžitě přidat. Nabídka deseti tracků se dá několikrát, takže o ně rozhodně není nouze.

Discover Weekly

Tento list vám aplikace už jistě chtěla někdy na hlavní stránce podstrčit. Možná působí neznámě a nechce se vám do toho, ale nevzdávejte to! Schválně vám představí jména, o kterých jste ještě neslyšeli, ale na základě vašeho poslechu mají dobrý potenciál, aby se vám zalíbily.

Přejít na Rádio

Cítíte se na něco nového, ale nemáte zrovna čas překlikávat a vybírat? Zvolte pokyn Přejít na rádio a Spotify bude do omrzení hrát nové a nové písně na základě té původní.

Sledování umělců a uživatelů

Taky není od věci vnímat to, co poslouchají vaši kamarádi, či oblíbení hudebníci. Pokud je sledujete, uvidíte skladby, které poslouchají a můžete nevinně sbírat inspiraci.

rádio + sledování

Jestli nevíte, kde nejlépe začít, naše MONSTERPARÁDA nabízí každý týden zajímavou směsici písní, z které si zaručeně něco vyberete. Tak s chutí do objevování!


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.