TIP REDAKCE: Jste ready na hip hopový podzim?

Zleva: Aries, Alfa Mist, nothing,nowhere. | Zdroj: facebook.com

Ač se již roky střídají špatné zprávy s horšími, hudba je tu k našemu uklidnění a pozdvižení. I fanoušci hip hopu, R&B a soulu se těší až budou moc své strasti ukojit za přítomností jiných živých bytostí a na podzim k tomu budou mít opravdu nepřeberné množství příležitostí! Co všechno se u nás chystá?

Hvězdy internetu září v září

Podzim hip hopu se v pražské klubech rozjede hned v první polovině září, kdy nás čekají koncerty tří umělců, kteří se k popularitě vybojovali za pomocí sociálních sítí a on-line platforem. 7. září se v Rock Café představí americká YouTube senzace Aries. Na svém kanále tento hudební samouk nasbíral za posledních deset let přes sedmdesát miliónů zhlédnutí a pravidelně na jeho příspěvky kouká téměř pět set tisíc odběratelů.

Štvanici česká návrat švédského tria Movits! Autoři hitů HälvvagsFel Del Av Gården udělali významnější díru do světa poté, co si je do své show pozval Američan Stephen Colbert a jejich návraty do České republiky jsou vždy vítány s nadšením. 9. září bude mix hip hopu a swingu hostit nevšední prostor Fuchs2.

Třetí zářijový týden otevře 12. září českou premiérou další Američan. Russ letos oslaví třicáté narozeniny, za svou kariéru vydal již skoro dvě stě tracků a singlů. Většina z nich byla za jeho tvrdého snažení nahrána mezi lety 2011 a 2014 na platformu Soundcloud. Tvrdá práce se ale vyplatila, když v roce 2017 podepsal smlouvu s velkou společností Columbia Records. Zvýšená popularita ale zapříčinila i to, že se stal terčem posměšného meme.

Čtěte také: Nejpracovitější kolega z hip hopové branže Russ se představí v Roxy

Říjen pro fajnšmekry pražské i brněnské

Pokud se nehoníte jen za svým oblíbenými umělci a nahajpenými tracky, budete mít v říjnu napilno. Jak v Praze, tak v Brně se sejde několik zajímavých setů a žánrových cross-overů, které si stoprocentně zaslouží vaši pozornost. 12. října zahraje svůj set v pražském Lucerna Music Baru téměř šedesátiletý japonský DJ Krush. Můžete se těšit na jeho typickou atmosférickou produkci za doprovodu přírodních tónů a libozvučných jazzových a soulových samplů.

Nejvíce si na konci měsíce přijdou na své posluchači holdující jazzu, funku, R&B a všeho, co tyto žánry pojí. 23. října do Paláce Akropolis zavítá s kapelou bývají grimer Alfa Mist a v rámci festivalu Jazz Fest Brno v Sono Centru zažijeme vynikajícího mladíka Jacoba Colliera.

Experiment a netradiční rytmy listopadu

Díky dalšímu brněnskému festivalu Groove si v listopadu budeme moci libovat ve skvělé kombinaci uskupení Tower of Power a Spyro Gyra, a to konkrétně 9. listopadu taktéž v Sono Centru. Mix jazzu a latinskoamerických vlivů přinese neobvyklý zvuk a na stejné notě, ačkoliv z trochu jiného úhlu, se poneseme i o dva týdny později v pražském klubu Underdogs’ Ballroom. Tehdy, 24. listopadu, proběhne návrat amerického ansámblu Injury Reserve za doprovodu kapely Body Meat. Injury Reserve představí své nové album By The Time I Get to Phoenix a uctí památku nedávno zesnulého člena Stepy J. Groggse.

Čtěte také: Uctěte památku Stepa J. s Injury Reserve v Underdogs’

Předvánoční dárečky pro pořádné fanoušky

I ve světě rapu vznikají pevné fanouškovské základny a poslední dva hudební projekty, již v našem výčtu zmíníme, mají neodbytné a věrné posluchače i mezi českými hip hopovými nadšenci. 5. prosince v Lucerna Music Baru vystoupí nothing,nowhere. spolu s Guccihighwaters a Sullii, protože prostor Café v lese, ve kterém u nás vystupoval naposledy, mu již bude nejspíše moc malý. Do Čech se vrátí i duo Earthgang, jež velice slušně reprezentuje label Dreamville. Olu a WowGr8 u nás vystoupili již na Hip Hop Kempu v roce 2019, jejich česká klubová premiéra ale připadne na 14. prosince do Roxy za doprovodu Blxckie.

Rozhovor: Nothing,nowhere.: Psaní textů je pro mě meditace. Když se dostanu z transu, zaráží mě, co jsem vytvořil


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.