TIP REDAKCE: Kapely, které možná neznáte, ale měli byste

Arcane Roots | zdroj: www.farah.co.uk

Ne každému interpretovi se podaří prorazit brány komerčního světa (nebo České republiky), i když má kvalitní tvorbu. Pojďme si ukázat kapely, o kterých jste zřejmě nikdy neslyšeli, ale měli byste. Stojí totiž za to! 

ARCANE ROOTS
Jde o britskou trojčlennou kapelu, která se orientuje na pomezí alternativní muziky a math-rocku. Jednoznačně má co nabídnout. Frontman Andrew Groves, který dominuje excelentní technikou hlasu a hry na kytaru, je zároveň i hlavou při skládání písní.
Samozřejmě tato muzika není jen o pár střídajících se akordech, což je jeden z důvodů, proč jsou Arcane Roots spíše ‘undergroundovou’ záležitostí. Tato parta vás opravdu jen tak nepřestane bavit, každá další skladba je překvapením a nikdy nevíte, co přijde.

Pro milovníky složitější hudby, která se často střídá ve svých tvrdých a melodických partech, jsou Arcane Roots takřka povinností! Naposledy si je živě mohli čeští posluchači užít na festivalu Rock for People 2016, kde předvedli, navzdory malé stagei, parádní show.

ANGELS & AIRWAVES
Z pohledu fanoušků kapely Blink-182 je Angels and Airwaves starou známou záležitostí, ovšem podívejme se na to z pohledu nezasvěcených. AVA (zkrácený název), je další kapelou bývalého frontmana a zakladatele Blink-182, Thomase DeLonga. Tuto kapelu založil po prvním, dočasném rozpadu již zmiňovaných Blink-182 v roce 2006. AVA je rozdílná v tom, že se svým žánrem neřadí ani k punku, ani k pop-punku, nýbrž k alternativnímu rocku, místy až popu, díky častým a dominantním synťákům. Není žádnou tajností, že se Tom DeLonge hlouběji zabývá otázkou mimozemského života a konspiračních teorií ohledně UFO. Jakási vesmírná atmosféra jde silně cítit takřka ze všech písní této kapely.

K jejich třetí a čtvrté desce LOVE & LOVE 2 byl vydán i stejnojmenný film. V roce 2014 vyšla jejich zatím poslední deska (nepočítáme-li EP Chasing Shadows z letošního roku). Deska nese název The Dream Walker a spolu s ní kapela vydala stejnojmenný komix, knihu a animovaný film. Album vlastně funguje jako soundtrack k celému souboru.

MESSAGE TO BEARS
Je to vlastně pseudonym pro londýnského skladatele a zpěváka Jeromeho Alexandera. Jeho hudba je tvořená zejména akustickou kytarou, piánem, houslemi, ale taky jemnými vokály a občas dokonce i zvuky přírody. Dohromady nahrál už 6 studiových alb a to poslední, Carved from Tides, vyšlo před měsícem. Za svůj největší úspěch může považovat i fakt, že jeho písně byly použity jako soundtrack k počítačové hře Life Is Strange, která byla v loňském roce velice oblíbenou mezi světovými YouTubery. Samozřejmě to nebylo náhodou, Jeromeho písně jsou plné emocí, i když je důraz kladen spíše na instrumentální stránku a dokonale tak podtrhuje jak momenty šťastné, tak i ty depresivní.

Pro milovníky folkové indie muziky, která se zarývá do člověka kapku hlouběji než ostatní kapely podobného žánru, bude Message to Bears jistě příjemným zpestřením playlistu.


Napište komentář

Filip Neminarz
O Filip Neminarz 13 Článků
-Jsem student grafického designu -Je mi 20 let -od hudby se odvíjí skoro celý můj život -hraji na několik hudebních nástrojů, z toho nejdéle na kytaru (cca 10 let) a bicí (3 roky) -mimo hudbu patří mezi mé koníčky focení, psaní a sledování filmů (čím starší a hororovější, tím lepší ) -mezi mé nejoblíbenější interprety patří: Blink 182, Sum 41, Foo Fighters, Metallica, Pantera, Misfits, Avenged Sevenfold, Slipknot, AC/DC, Motörhead, Bullet for my valentine, A day to remember, Four Year Strong, Bloc Party, Trivium, Rise Against, Five Finger Death Punch, Avatar, Bring me the horizon (pouze jejich nejnovější dvě desky) a z jiného soudku, Eminem, Johnny Cash, Karel Kryl, Jarda Nohavica .. to je skok, co? :)