TIP REDAKCE: Když hrají pouze struny

Simply Three | Zdroj: simplythreemusic.com

Že ještě neznáte kapely The Piano Guys nebo Simply Three? Pak nadešel čas, abychom vám je představili. Pokud si potřebujete odpočinout, tyto kapely jsou pro vás to pravé! Klidně si u poslechu můžete i broukat, protože jejich covery určitě znáte.

The Piano Guys je skupina pocházející z Ameriky. Proslavila se především přehráváním známých písní za pomoci klavíru a violoncella. Členy kapely jsou Jon Schmidt, Steven Sharp Nelson, Al van der Beek a Paul Anderson. Ten zastává funkci producenta a kameramana. Al van der Beek je hudebním producentem, ale píše také texty. Na klavír hraje Jon Schmidt, na akustické i elektrické violoncello Steven Sharp Nelson, oba dva jsou také komponisté.

Během února pojedou turné po USA, nám pak budou nejblíže 6. června 2017 v polské Varšavě.

Kapela velmi příjemná na poslech navíc vyniká originálními klipy, které rozhodně nepostrádají nápad, a aranžmá klasických skladeb nenudí. Věřte, že vybrat některé video jako ukázkové, byl vskutku nelehký úkol.

Jak již název naznačuje, v kapele Simply Three uslyšíte hrát tři výjimečné muzikanty. Na housle hraje Glen McDaniel, o kontrabas se zase stará Nick Villalobos Zack Clark přispívá triu hraním na violoncello.

Publikum z všemožných koutů světa si podmaňují již od roku 2010. Pokud nehodláte navštívit jejich koncerty na západě USA nebo na Aljašce, zbyde na vás prozatím jen kanál YouTube, protože není známo, že by v brzké době koncertovali poblíž České republiky.

Stejně jako The Piano Guys, ani Simply Three neusínají na vavřínech, jejich klipy jsou plné akce a atmosféry. Určitě stojí za zhlédnutí!


Napište komentář

O Anna Marenčáková 11 Článků
Jsem absolventka gymnázia ve Frýdku-Místku. Mým snem je studovat žurnalistiku nebo marketing a nadále se věnovat těmto činnostem. Baví mě i sport, skauting, ale také kultura. Velmi ráda cestuji.