TIP REDAKCE: Lil Dicky, král Comedy rapu

Lil Dicky | Foto: facebook.com

Ač má hip-hop kořeny v černošských amerických ghettech, spousta významných MCs dnes pochází z jiných kulturních zázemí a dávají tak prostor vzniku novým zajímavým subžánrům, jenž mají co nabídnout. Nikdo však neudělá z hip-hopu komedii a legraci tak, jako Lil Dicky.

Lil Dicky, vlastním jménem David Burd, vyrostl na předměstí Philadephie a oproti jiným rapperům si užíval klidného, nevinného dětství. Přestože si odmala přál být komikem a hercem, byl pod nátlakem nepromrhat svůj potenciál a šel na vysokou, získal titul na Richmond University a začal pracovat v reklamní agentuře, kde měl našlápnuto na slušnou kariéru.

Jeho bavičská duše se však stále necítila naplněna, a tak se přestěhoval do San Francisca, kde se pustil do rapování, které v roce 2013 vyústilo v první EP So Hard současně se singlem Ex-Boyfriend a klipem, ve kterém je Lil Dicky na procházce s přítelkyní, narazí na jejího ex a propadne divoké panice zaskočen jeho dokonalostí, jen aby zjistil, že spolu zmínění chodili ve školce. Píseň během prvních čtyřiadvaceti hodin nasbírala přes milion zhlédnutí a zpečetila tak fakt, že vtipné texty se skvěle vyprodukovanými beaty jsou na scéně osvěžující a žádané.

A tak Lil Dicky pokračoval v tvorbě nové hudby, a když nasbíral silnější publikum, požádal jej o finanční podporu skrz Kickstarter. Doufal v 70 tisíc dolarů, jenž mu pomohou rozjet profesionální kariéru, a za krátký měsíc získal o více než polovinu, než si původně přál. Uspořádal svůj první koncert v rodné Philadelphii, byl podepsán u nahrávací společnosti a v roce 2015 se zrodilo album Professional Rapper, na kterém se objevily hvězdy jako Snoop Dogg, Fetty Wap i Rich Homie Quan.

Lil Dickyho tvorba má prostě a jednoduše velké množství aspektů, díky kterým je tak přitažlivá. Chce ukázat, že je možná načase vykročit ze zajetých kolejí hip-hopu a zkusit něco nového. Málokterý rapper vydá písničku o tom, jak se těžko balí holky, jak rád šetří peníze a jak dopadají, nebo spíše nedopadají klučičí párty. Jeho vyprávěcí styl je velice zábavný a chytlavý a spojí-li se s hereckými výkony a koncepty videoklipů, vzniká bomba, které se prostě nedá uniknout.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.