TIP REDAKCE: Marek Ztracený a Planeta jménem stres

Marek Ztracený - Brněnský Majáles 2019 | Foto: Kamil Klekar, MonsterMusic

Marek Ztracený své šesté studiové album Planeta jménem stres vydal jako nečekané překvapení pro fanoušky letos v únoru. Tehdy ještě nikdo netušil, jak bude celý název hrát do karet dnešní doby. Je ale poslech alba stres, nebo spíš relax?

V současnosti jeden z nejúspěšnějších českých zpěváků a písničkářů Marek Ztracený si k pětatřicátým narozeninám nadělil nové album. Dárek si ale připravil i pro své věrné posluchače. Těm pouhý týden předem oznámil, že si album budou moci zakoupit na jeho prozatím největším koncertě, který odehrál hned během dvou víkendových večerů v pražské O2 areně – 22. a 23. února 2020.

Čtěte také: VIDEO: Kryštof vyzývají singlem “Hned teď” k tanci a smíchu

Titul sice nese název Planeta jménem stres, ale rozhodně nebudete ve stresu, když si ho celé pustíte. Naopak, jedná se o pohodový poslech s velmi propracovanou melodikou jednotlivých skladeb. Ztracenému se navíc nedá odepřít, že si v písničkách na nic nehraje a píše texty, tak jak jsou a tak, jak samotný život leží a běží. Posluchač se s ním tak může prostřednictvím textů dokonale ztotožnit.

Mezi další klady rozhodně patří, že se autorsky může podepsat takřka pod všechny skladby. Pro oživení se na albu setkáte i se dvěma hosty. Slovenský raper Rytmus se představí hned ve druhé písni Planeta jménem stres. V polovině desky nahrávku Tak se nezlob ozvláštní vítězka SuperStar Tereza Mašková. Někomu se může zdát, že na celkových jedenáct titulů je na desce hostů poměrně málo, Marek to však dokonale vyvažuje – vlastním charismatem a především zhudebněnou osobní zpovědí, kdy se vyznává například své snoubence i svému synovi.

Čtěte také: Marek Ztracený objevil svůj svět, který mu náramně sluší

Hudebníci většinou své nejlepší věci dokáží složit ve chvíli, kdy se jim v životě zrovna moc nedaří. Naopak Marek Ztracený je ale na pomyslné druhé straně barikády. Aktuální období patří mezi jeho nejúspěšnější v kariéře a nová hudba, co dává smysl, to po všech stránkách jen potvrzuje.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.