TIP REDAKCE: Perfekcionistka, která sbírá brouky – 6 věcí, které jste o Auroře možná nevěděli

Aurora, Colours of Ostrava 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Mladá norská zpěvačka Aurora, která se do povědomí lidí zapsala hlavně svým pohádkovým vzhledem a hudbou plnou instrumentálních tónů a melodických refrénů, k nám do Česka opět zavítá už 17. ledna. Proto tu máme pár věcí, které by vás mohly zajímat.

Sbírá hmyz

Vzhledem k tomu, že Aurora vyrůstala na norském venkově obklopená vysokými horami, lesy a jezery, sama za svou největší inspiraci považuje právě přírodu. Proto není žádným překvapením, že se dokonce pyšní menší sbírkou hmyzu, kterou postupem času rozšiřuje. V žádném teráriu je však nechová, jelikož jejím jediným pravidlem je, že zvíře musí být už mrtvé, když ho nalezne. Doma má již několik brouků, kobylek, čmeláků nebo taky včel.

Fotoreport: Colours of Ostrava – Kensington, Kaleo, Aurora, Vojta Dyk a další, 19. 7. 2018

Velká perfekcionistka

Aurora je údajně velká perfekcionistka, na svých písních vždy tvrdě a dlouho pracuje tak, aby byly dokonalé. Navíc je už od malička introvertkou, která zpočátku ani neměla v plánu vystupovat před lidmi, jelikož to pro ni bylo nepříjemné. Nerada trávila čas se svými kamarády a radši si někde o samotě četla. Svou rodinou se ale nakonec nechala přemluvit, a teď, když překonala všechen strach ze zpívání na veřejnosti, si vystupování užívá.

Bojovník za přírodu

Díky svému kladnému vztahu k přírodě se často vyjadřuje k tématům jako je boj za práva zvířat nebo znečištění planety. Sama je veganka a snaží se žít v co největším souznění se světem kolem. Miluje hory, lesy a sama říká, že je její největší inspirací právě matka příroda. Největším strachem pro ni tedy je představa, že lidé jednou zničí celou planetu a vše, co na ní žije.

Hudební talent už od malička

O hudbu se zajímala již od útlého věku. Ve svých šesti letech začala hrát na piáno, které našla na půdě domu a hned se do něj zamilovala. A když se v devíti naučila dostatečně dobře anglicky, začala psát i první texty. Zpočátku svou hudbu nahrála na cédéčko jako dárek pro rodinu, aby před nimi nemusela zpívat naživo. Až matka ji poté přesvědčila, aby se zpívání věnovala více a že by její texty mohly lidem v budoucnu značně pomoci. Ranou tvorbu můžete slyšet hlavně v I Had a Dream nebo I Went Too Far.

Životní optimismus, ale morbidní texty

Přestože se v některých skladbách často objevují depresivní a morbidní texty, které mluví nejen o smrti, sama zpěvačka je v životě velmi pozitivní. Je to optimistka, která se usmívá a oplývá uklidňující aurou. Tu čerpá pobytem na čerstvém vzduchu v přírodě. Před reálným světem ráda utíká do lesů nebo překonává vrcholky hor, čímž získává zpět ztracenou energii a udržuje si tak dobrou náladu.

Zvláštní zvyky

Její éterická povaha a vzhled jak vystřižený z nějaké pohádky o vílách je něco, co posluchače k její hudbě přitahuje. Sama Aurora často mluví o svých poněkud zvláštních zvycích. Například večer si vždy myje svou pravou nohu a až ráno si umývá levou. Je to rutina, které se prý drží již od malička. Její oblíbené číslo je 11, jelikož vzhůru nohama vypadá úplně stejně, a proto když odjíždí na svá turné, vždy si s sebou sbalí přesně 11 věcí, které jí připomínají domov. Patří mezi ně třeba tři knihy, dvě fotky nebo lampa.


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.