TIP REDAKCE: Popáleniny, zlomeniny a pořezané ruce aneb Různá koncertní zranění

Dave Grohl | Zdroj: cnn.com

Hudebníkům, stejně jako nám ostatním, se čas od času také nezadaří a zakopnou nebo se jinak zraní. Takovéto nehody jsou na koncertech často vídanou situací, ať už jde o drobné úrazy nebo polámané končetiny. A tady je výběr osmi nejzajímavějších zranění, která si interpreti na pódiu přivodili.

Slipknot

To, že tato americká kapela dokáže být velice divoká, dokazuje záznam zranění, která si její členové na pódiu během svých koncertů přivodili. Je jich tolik, že by se o nich dal napsat samostatný článek. Pro zajímavost se mezi nimi například nachází obě zlomené paty, když Sid Wilson při svém seskoku z pódia špatně dopadl na nohy. Nebo třeba Shawn Crahan, který se při koncertech rád vrhá do nejrůznějších bitek, a další drobnosti, jako jsou popáleniny nebo úrazy hlavy.

Marilyn Manson

Na podzim minulého roku byl Marilyn Manson při jednom ze svých koncertů v New Yorku zasažen kovovou konstrukcí, na níž držely dvě repliky znázorňující pistole. Konstrukce nebyla řádně upevněná a poté, co se na ni Manson pokusil vyšplhat, se společně s ním zřítila a zlomila mu nohu. Kvůli tomuto zranění musel následně zrušit 9 nadcházejících koncertů.

Pražský koncert, který se konal jen pár měsíců po tomto incidentu to nijak neohrozilo. Zpěvák svého handicapu dokonce využil a jako rekvizitu si zvolil třeba pojízdné křeslo. Vše špatné je tedy opravdu pro něco dobré.

Čtěte také: Marilyn Manson vystoupil v Praze, extravaganci však nechal doma

Dave Grohl, Foo Fighters

Při hraní jedné ze svých písní Monkey Wrench na švédském koncertě zpěvák a kytarista Dave Grohl spadl z pódia a zlomil si nohu. Tím se ale nenechal nijak zvlášť zastrašit, jelikož po tomto zranění ještě nějakou chvíli zpíval dál. Se slovy „Myslím, že jsem si právě zlomil nohu… myslím, že jsem si vážně zlomil nohu,“ poté vysvětlil fanouškům, jak moc mu je líto, že musí jet do nemocnice na vyšetření. Kapela ale ve vystoupení pokračovala dál a Dave Grohl nakonec odehrál i několik následujících koncertů se sádrou na noze.

Enrique Iglesias

Na koncertě v Mexiku se španělský zpěvák při jedné ze svých písní natáhl po dronu, který mu zrovna prolétal nad hlavou, a zranil si tak ruku, když ho jeho vrtule zasáhly. Řezná rána ani krev ho však nijak nezastavily a poté, co si Enrique zranění rychle obvázal a dokonce si na tričko namaloval jedno velké krvavé srdce, pokračoval se zpíváním dál. Když se mu však konečně dostalo lékařského vyšetření a Enrique si ruku musel nechat zašít, dozvěděl se, že zranění bude mít nejspíše trvalé následky, jelikož nervy v prstu byly poškozeny.
Nic z toho ho ale nejspíš nijak netížilo, jelikož si nechal vytvořit kopie onoho špinavého trička, které teď prodává na charitativní účely.

Michael Clifford, 5 Seconds of Summer

Tato australská kapela zrovna hrála svou show v londýnské Wambley Aréně, když se kytarista Michael Clifford až moc přiblížil k pyrotechnice. Ta mu zapálila vlasy a zanechala na polovině jeho tváře lehké popáleniny. Koncert byl rychle přerušen a Michael musel být převezen do nemocnice. Následující den své fanoušky informoval, že je v pořádku a tato nehoda se naštěstí obešla bez trvalejších následků a dokonce o své nehodě s radostí vtipkoval.

Krist Novoselic, Nirvana

Nejprve se Nirvana rozhodla trochu popíchnout producenty MTV při svém vystoupení na 1992 Video Music Awards, když na krátkou chvíli začala hrát píseň Rape Me, kterou jim předem televize zakázala, jelikož by mohla pobouřit publikum. Následně koncem písně Lithium baskytarista Krist Novoselic vyhodil svůj nástroj do vzduchu, aby ho mohl opět chytit. To mu ale bohužel nevyšlo a kytara ho udeřila do hlavy. Po tomto se rychle odebral do zákulisí, kde musel být ošetřen. Než ho následoval zbytek kapely, Kurt Cobain a Dave Grohl si ještě dali na čas se zničením svých vlastních nástrojů a nezapomněli ani na utahování si z Axla Rose.

Andy Biersack, Black Veil Brides

Při hraní své písně Legacy, se tento americký zpěvák pokusil skočit z jednoho pilíře na druhý, ale bohužel se mu to nepodařilo a on se skoro z pětimetrové výšky zřítil k zemi, přičemž si zlomil nos a několik žeber. Koncert musel být sice ihned zrušený, ale za pár dní už Andy z plných sil opět pobíhal na jevišti a vesele zpíval dál. V několika rozhovorech dokonce vtipkoval, že se doopravdy pokoušel létat, ale očividně se to ještě nenaučil.

Dimebag Darrell, Pantera

Kytarista metalové kapely Pantera bohužel takové štěstí jako předchozí interpreti neměl. V roce 2004 byl totiž přímo na jevišti zastřelen šíleným fanouškem Nathanem Galem, který tvrdil, že kapela kradla jeho písně. Incident se odehrál v klubu Alroasa Villa v Ohiu. Během koncertu se Nathan dostal na pódium a Dimebaga střelil několikrát do hlavy, který na svá zranění ihned podlehl. Útočník následně zabil ještě další tři lidi a zastavil ho až policista, který ho zastřelil svou brokovnicí. Tento den se zapsal pro mnoho metalových příznivců jako jedna velká nešťastná událost a zasáhla lidi po celém světě.


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.