TIP REDAKCE: TOP 5 politických songů pro letošní volby

Dominik Feri
Dominik Feri | Zdroj: YouTube

Zatímco politika se v hudbě vyskytuje poměrně často, hudba v politice už tolik ne. Párkrát se toto tabu ale prolomit podařilo, a to jak z produkce fanoušků, tak dokonce i politiků. Volby do poslanecké sněmovny jsou tu a my jsme pro vás připravili TOP 5 politických songů, které stojí za to slyšet.

Dominik Feri – Volby nejsou sexy, z nich nemáš erekci

A začínáme rovnou čerstvou novinkou z dílny ikony sociálních sítí a mladého kandidáta do poslanecké sněmovny za TOP 09, Dominika Feriho. Ten, aby podpořil prvovoliče v jejich volební účasti, společně s Janem Komínkem zcoveroval hit z roku 2011 I Can’t Get Erection from the Election a nedávno ho vyslal do světa. A jak to dopadlo? Podívejte se sami.

DJ Roxtar – Čapí remix

Kauza s dotacemi okolo bývalého ministra financí se dostala snad úplně všude a jak je dobře známo, šéf ANO 2011 Andrej Babiš se rád opakuje. A když si dáte jedna a jedna dohromady, vyjde vám, že to zní jako výborný podmět pro virální hit. Toho se chytil DJ Roxtar a vydal skladbu s názvem Čapí remix, v níž povedeně užil slov tak často používaných slovenským miliardářem. Pokud vám tedy Andrej nestačil v předvolebních debatách, můžete ho ve zhudebněné podobě poslechnout v autobuse, práci či třeba cestou do volební místnosti.

MC Quido – Kebab song Tomia Okamury

Samozvaný bojovník proti islámu Tomio Okamura si sice získal podporu zpěvačky Olivie Žižkové, jež pro něj nazpívala volební skladbu Já volím SPD, i bizár by ale měl mít své hranice a MC Quido zvládl stvořit píseň o česko-japonském podnikateli originálně a s humorem. Za východoasijských rytmů tak můžeme v krátkosti slyšet vše, co hlavní postava hnutí SPD již tolikrát prohlásila v televizi, na internetu a vlastně asi úplně všude.

Piráti – Pusťte nás na ně

Politické skladby se ovšem dají dělat i stravitelně a to zjistili i jedni z favoritů letošních voleb, Piráti. Ti se rozhodli originálně zhudebnit své volební heslo a vznikl z toho minutový klip s Ivanem Bartošem a jeho akordeonem v hlavní roli. Nejedná se přitom o jediný takový kousek od České pirátské strany, stačí navštívit jejich oficiální YouTube kanál.

M.C. Milosh – Bubble Bum

Ač Miloš Zeman jako takový ve volbách nekandiduje, jakožto prezident bude hrát důležitou roli při následném jmenování vlády. A my můžeme jen doufat, že jeho projev během jmenování dopadne o něco lépe, než ten z roku 2014 na půdě Evropského parlamentu. Z toho totiž vznikl remix Bubble Bum a bleskově obletěl nejen celé Česko.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.