TIP REDAKCE: TOP 6 kolaborací Slashe s dalšími hvězdami

Slash a Michael Jackson | Zdroj: fanpop.com

Na hudební scéně se už pohybuje pěknou řádku let a za tu dobu stihl vedle hraní ve vlastních projektech zavítat i na nahrávky ostatních, méně či více slavných muzikantů. Představujeme 6 nejlepších kolaborací Slashe s ostatními hudebníky.

Michael Jackson – Give In To Me

Král popu si v roce 1991 vybral kytarovou hvězdu na vrcholu slávy na své album Dangerous, a to konkrétně na hit Give In To Me. V rockové baladě je ke slyšení Slashovo melodické sólo a jeho samotného můžeme vidět i v klipu k samotné písni, a to po boku tehdejšího druhého kytaristy Guns N’ Roses, Gilbyho Clarke. Dvojka SlashJackson spolu poté vyrazila i na turné, během kterého hrál Slash mimo této skladby i proslulou Black or White.

Lenny Kravitz – Always on the Run

Spolu se Slashem se v hudebním světě pohybuje ještě jeden míšenec bělocha a černocha, a tím je Lenny Kravitz. Tihle dva spolu spojili síly rovněž v roce 1991, kdy se během nahrávání sóla k písni Fields of Joy Kravitzovi zalíbil riff, pro který Slash v repertoáru Guns N’ Roses nenašel místo. A není se čemu divit, stylem je skladba trochu jinde než to, co od Slashe běžně známe. Funky verze této legendy ale zní vskutku vychytaně.

Motörhead – I Ain’t No Nice Guy

Stejně jako každý hudebník, i Slash měl a stále má své muzikantské idoly, kteří ho ovlivnili. Mezi ty hlavní pak často řadí i Motörhead a těžko bychom si mohli představit radost, jakou legendárnímu kytaristovi musel v roce 1991 udělat telefonát od Lemmyho Kilmistera, který ho požádal o účinkování na albu March ör Die. Na tom si Slash zahrál hned ve dvou skladbách, a to You Better Run a I Ain’t No Nice Guy, přičemž na druhé jmenované si zazpíval i Ozzy Osbourne.

Paul Rodgers – The Hunter

Psal se rok 1993, když Paul Rogers vydal album Muddy Water Blues: A Tribute to Muddy Waters jako poctu bluesovému hudebníhovi Muddy Watersovi. Na to si přitom přizval ty nejlepší kytaristy z oboru a vedle Jeffa Becka či Davida Gilmoura se mezi nimi objevil i Slash, kterého můžeme slyšet hrát blues v písni The Hunter.

Roger Daltrey – No More Mr. Nice Guy

Kytarista ze Spojeného království si zahrál i na Alice Cooper tribute albu, a to konkrétně v roce 1999 po boku Rogera Daltreyho a baskytaristy Mike Ineza, s nímž v roce 1995 nahrál i debutovou desku formace Slash’s Snakepit. Cover skladby No More Mr. Nice Guy vychytal Slash opět na jedničku a píseň v jeho verzi se dostala i na několik kompilací kytarových klasik.

Phineas & Ferb – Kick It Up a Notch

Ač životní styl á la drogy, sex a rock’n’roll dlouhou dobu vystihoval Slashe jako nikoho jiného, kytarista běžně ukazuje i svou lehce infantilní stránku a když ho zrovna nepotkáte v Disneylandu, možná ho uslyšíte doma v televizi na Disney Channelu. Slash propůjčil svůj um do filmového provedení oblíbeného animovaného seriálu Phineas & Ferb a se svými šesti strunami tak před lety dobyl i kreslený svět. A je třeba říct, že tak učinil v pořádném stylu.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.