Kapela -123min. láká novým klipem k písni Komár na jarní turné

-123min. | Foto: Zdeněk Bína

České legendární trio -123min. představilo nový videoklip k písni Komár, které je součástí aktuálního alba LES. Vizualizace se ujal australský kameraman českého původu Marek Bliss, který se podílel například na filmu Kuky se vrací od režiséra Zdeňka Svěráka. Celý videoklip byl natáčen ve zkušebně samotné kapely a na tvorbě se podílely i jejich ratolesti v kostýmech. Na jaře zamíří skupina na druhou část turné.

Kultovní kapela -123min. působila především na přelomu tisíciletí a je známá pro své kombinování různých žánrů od funku, jazzu, blues až po world music. Během kariéry vydala šest alb a v roce 1999 získala Cenu Anděl za Objev roku. Nyní se vrátila na scénu se svým nejnovějším hudebním počinem LES, ve kterém je výraznější akustičtější zvuk instrumentů, než tomu bylo doposud, a po více než deseti letech nám představují oficiální videoklip k písni Komár.

Spolupráce probíhala s renomovaným kameramanem Markem Blissem, který je uznávaný v zahraničí a má bohaté zkušenosti s oscarovými režiséry, jak v oblasti filmu, tak reklamy. Dále na již zmiňovaném albu hostuje také například francouzský trumpetista Erik Truffaz. Příjemným překvapením může být i čeština, kterou „minuty” začaly používat v nynějším albu.

Recenze: Nové album -123min. nabádá k procházce přírodou a vnímání jejích krás

Úsměvná nahrávka Komár se špetkou improvizace v sobě nese symboliku přátelství, které spojuje tuto trojici hudebníků. Frontman Zdeněk Bína přibližuje průběh celého procesu se slovy: „Rozhodli jsme se všechno natočit v naší pražské zkušebně, kde se cítíme dobře a nemusíme koukat na hodinky,” a dodává: „Do klipu jsme přizvali i naše malé ratolesti jako komáry a až na pár bodů ve scénáři jsme vše nechali plynout a společně si užili zábavné chvíle.”

Na jaře kapela vyráží na druhou část turné k desce LES, které započne 6. března v Chomutově a následně zamíří do Písku, Teplic, Pelhřimova, Ústí nad Orlicí či Hradce Králové, kde své turné také zakončí. V Praze zahraje 11. března v Jazz Docku.


Napište komentář