Legendární dance duo Daft Punk po téměř třiceti letech končí

Daft Punk | Zdroj: facebook.com

Autoři několika z nejvlivnějších tanečních tracků Daft Punk oznámili ukončení společné kariéry. Novinku světu sdělili v enigmatickém videu s názvem Epilogue.

Thomas Bangalter a Guy-Manuel De Homem-Christo se setkali na střední v Paříži a rozhodli se, že své životy zasvětí hudbě. Ačkoliv začali s tvrdým garage rockem, brzy se našli právě v taneční hudbě, zvucích techna a house. Jejich písně měly od začátku velký potenciál, do světa se však dostaly, až když je ve svých setech začali hrát The Chemical Brothers.

Čtěte také: 10 maskovaných muzikantů, kteří mají Halloween každý den

Ostýchavá dvojice se na veřejnosti objevovala převážně ve svých ikonických robotických kostýmech a s upravenými hlasy. V těchto převlecích se i rozloučila. Bangalter a Homem-Christo se ve videu rozchází v poušti a samotným vrcholem je bombastické vybuchnutí jedné z postav.

Tým dvojice nepodal žádné jiné vysvětlení k ukončení kariéry. Hudební komunitě bude však jistě chybět. Francouzská společnost Visibrain tvrdí, že dnes odpoledne se k rozpadu Daft Punk na Twitteru objevilo každou vteřinu 27 tweetů.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 344 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.