Vousatá zpěvačka vystoupí v Česku. Ne jako Conchita, ale jako Wurst

Wurst | Zdroj: facebook.com

V roce 2014 vyhrála kontroverzní vousatá zpěvačka Conchita Wurst Eurovizi. Ta doba je teď ale nadobro pryč a z Conchity je zpěvák s pseudonymem Wurst, který v našich končinách vystoupí už příští rok.

Svou dávnou rolí Conchity se Wurst snažil stimulovat lidi k s odlišnou sexuální orientací, aby se za sebe nestyděli. „Důvod, proč jsem se rozhodl vzít na sebe podobu Conchity, vyšel z mého dospívání, kdy jsem bojoval s diskriminací. Jsem zvyklý na nepřátelství, ale ve společnosti se musí něco změnit. Vousatá zpěvačka je můj způsob, jak se k tomu vyjádřit. Každý, aniž by přitom ubližoval jiným, by měl mít možnost svobodně žít, jak se cítí, bez strachu a obav z toho, jak vypadá,“ vzkázal všem Tom a uvedl na pravou míru zvěsti o své transsexualitě: „Jsem a vždycky budu Tom, nechci být ženou. Miluji muže, ale jako muž.“

Čtěte také: Soulová zpěvačka Lena Yellow vydává nové EP Na chvíli

Conchita Wurst excelovala se skladbou Rise Like a Phoenix a vyhrála tak celou Eurovizi. Po veleúspěšném debutu a následném albu From Vienna With Love překvapila ale změnou vizáže.

Tom Neuwirth vydal pod pseudonymem Wurst již třetí řadové album, které se nese na vlnách elektro-popu. Plánované jarní turné přerušil epidemiologický stav, a tak se koncerty přesunuly na rok 2021.

V Praze vystoupí 8. května 2021, a to v Paláci Akropolis. Vstupenky jdou do prodeje 22. září a budou k sehnání na portále GoOut.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 334 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.