ZAOSTŘENO NA: The Neighbourhood i MGK se představují na aktuálních deskách v nové hudební podobě

The Neighbourhood, Machine Gun Kelly, You Me At Six (zleva) | Foto: Michael Kotzur a Michael Klemm, MonsterMusic

Nový týden je tady a s ním i rubrika ZAOSTŘENO NA, v níž se pravidelně podíváme na průřez novinek různými žánry českého i zahraničního hudebního světa. Machine Gun Kelly se pasoval do role zachránce žánru pop punku a You Me At Six chystají další, tentokrát po dlouhé době hudebně tvrdší, řadovou desku.

Spotify vrací uživatelskou časovou schránku

Streamovací platforma Spotify pro posluchače připravila osobní časovou schránku. Ta je vytvořena na základě uživatelské aktivity v dřívější době a připomíná tak 50 skladeb, přičemž na některé z nich jsme možná už trochu zapomněli. Není to poprvé, co Spotify přichystalo tento specifický playlist, ale právě v době koronavirové krize se špetka hudební nostalgie zdá jako dobrá varianta.

Čtěte také: ZAOSTŘENO NA: Rockový Slunovrat Mini mění headlinera, U2 se vrací s ikonickými klipy na YouTube

The Neighbourhood vydávají album a mají nový termín pražského koncertu
V pátek vypustili The Neighbourhood do světa novou studiovku s názvem Chip Chrome & The Mono-Tones. Frontman Jesse Rutherford se představuje v roli titulní postavy desky – Chipa Chrome. Celá kapela pak také funguje jako alias pod jménem The Mono-Tones. To má dle členů dát The Neighbourhood možnost hudebního rozvoje do jiných směrů. S čerstvým albem mají v plánu navštívit i Českou republiku, přičemž termín koncertu se nyní posunul na 18. listopadu 2021.

Čtěte také: TIP REDAKCE: The Neighbourhood v deseti číslech

Mosh pit s rozestupy v novém klipu You Me At Six

S nejnovějším songem od You Me At Six, který nese název Beautiful Way, kapela rovnou oznámila další řadovou desku. Ta by měla mít tvrdší hudební povahu než tvorba britské pětice v posledních několika letech. Přestože dva vypuštěné singly toho zatím nejsou tak úplně důkazem a spíše nastiňují elektroničtější stránku skupiny, o kvalitě novinky Beautiful Way se nedá pochybovat. Videoklip k písní je sám o sobě esteticky skvěle zpracovaný, navíc si ale spousta fanoušků všimla, že některé záběry působí jako mosh pit v období pandemie – tedy s bezpečnými rozestupy. Nebo z nich možná mluví jen frustrace ze současného nedostatku koncertní energie. Posuďte sami.

Čtětě také: TIP REDAKCE: Oliver Sykes z Bring Me The Horizon a jeho nejvýraznější kolaborace napříč hudební scénou

Falešný zájem o rap od potenciální viceprezidentky Kamaly Harris?

Kandidátka na americkou viceprezidentku Kamala Harris, která bude v nadcházejících volbách stát za demokratickým kandidátem Joem Bidenem, se nejspíš znovu přeřekla a způsobila si malou ostudu. Během rozhovoru v rámci virtuálního meetingu NAACP označila nejlepším žijícím rapperem Tupaca. Poté, co jí bylo řečeno, že Tupac je po smrti již téměř 24 let, se jen zasmála a řekla, že s ejí to občas stává. Tato zvláštní nevědomost ji nedostihla poprvé – během jiného rozhovoru totiž řekla, že na univerzitě trávila mnoho času kouřením marihuany a poslechem Snoop Dogga a Tupaca. Problémem však je, že tyto skutečnosti časově úplně neodpovídají letům, které na vysoké škole trávila. Hip-hopová komunita se nechala slyšet, že se jí kandidátka nemusí zavděčovat falešným zájmem o žánr, důležité hlavně je, aby v zemi nastolovala spravedlnost.

Čtěte také: Jak hvězdy rock’n’rollu reagovaly na zvolení Trumpa prezidentem?

Soundtrack k podzimu od Akhlys

Skupina Akhlys pochází z amerického Colorada, na scéně je něco málo přes deset let a nedávno do své (zatím spíše skromné) diskografie přidala třetí řadové album. Dostalo název Melinoë a kapela na něm ukazuje posun od ambientních ploch k tvrdému, rychlému, syrovému a špinavému black metalu. Smysl pro atmosféru je však velmi dobře slyšet stále, a tak se pro milovníky drsného extrémního metalu jedná o znamenitý soundtrack k nadcházejícímu deštivému podzimu.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Jaká muzika vzniká v boji protestů Black Lives Matter? Tvoří Machine Gun Kelly i Beyoncé

Machine Gun Kelly záchranou pop punku?

Žánr pop punk zažíval dny své největší slávy na začátku tisíciletí předně díky blink-182. Dnes se v tomto odvětví pohybuje mnoho mladých úspěšných kapel v čele například s Neck Deep, ale z mainstreamové muziky pop punk prakticky vymizel. To očividně vadí rapperovi Machine Gun Kellymu, který se tak trochu pasoval do role zachránce pop punku a pokouší se jej oživit s nejnovější deskou Tickets to My Downfall. Pro někoho jde možná o pouhou nostalgii s obehraným zvukem starých pop punkových fláků, někomu naopak může skutečně otevřít dveře k tomuto žánru. To ukáže teprve čas a především míra přijetí alba ze strany fanoušků MGK.


Napište komentář