AIR Festival ohlásil hned pět nových účinkujících

StadiumX | Foto: facebook.com

Program AIR Festivalu, který se uskuteční 28. a 29. července v královehradeckém Festivalparku, se rozrůstá o dalších pět velmi zajímavých jmen! K dříve ohlášeným hlavním hvězdám KSHMRovi a Timmy Trumpetovi přibyli Matroda, Lucky Charmes, Brooks, Jonas Aden a StadiumX.

Matroda je teprve dvacetiletý hudebník a producent z Chorvatska, který se už ve svém útlém věku zařadil mezi současnou DJskou elitu. Tvorba Matrody je podle jeho vlastních slov ovlivněna Led Zeppelin, Frankem Sinatrou nebo The Beatles a podložena jeho multiinstrumentální zdatností. Ovládá totiž hru na housle, bicí a klávesy. K jeho nejnovějším hitům patří bass-house hymna Chronic, která zaujala řadu producentů a hudebníků včetně Dillona Francise nebo Hardwella.

Dalším nahlášeným talentovaným účinkujícím je producent a DJ mnoha tváří Lucky Charmes. Tento autor čtyř Beatport hitů je jediným člověkem, kterému se podařilo, že jeho skladbu týdny vysílalo britské rádio BBC, aniž by jeho pracovníci věděli, od koho daná skladba pochází. Po autorovi nahrávky Skank, která mezitím dosáhla tři a půl milionu streamů na Spotify, dlouho marně pátrali i Calvin Harris, Diplo nebo Fedde le Grand. Jeho další skladba Fulfill měla na Spotify tři miliony poslechnutí a Luckymu Charmesovi přinesla pozvání na největší světové festivaly.

Holandský hudebník Brooks se na taneční scéně pohybuje už tři roky. Největší pozornost upoutal jeho remix skladby Sun Goes Down z dílny Guetta & Showtek a naposledy jeho vlastní hit If Only I Could, který jen za tři měsíce od vydání zaznamenal 3 milony streamů na Spotify.

Jonas Aden je sice podstatně mladší. Je mu teprve dvacet, ale i tak dokázal okouzlit například Tiësta, který si ho vybral jako předskokana nebo Olivera Heldena, který mu vydal jeho první oficiální nahrávku Fall Under Skies.

Poslední ohlášené jméno StadiumX v sobě skrývá maďarské DJské duo, které se proslavilo především skladbou Howl At The Moon. Ta dobyla Beatport chart a zajistila jim tak místo v live setech řady slavných DJů. Získali platinovou prodejní desku, což je vyneslo na pódia nejprestižnějších hudebních festivalů na světě jako Tomorrowland, Ushuaia, Sziget Festival, Balaton Sounds nebo Octagon. Stadium X jsou rovněž podepsáni pod řadou úspěšných remixů, včetně Guettovy skladby Lovers On The Sun, kterou s ním odprezentovali live na Ibize, nebo hitovku od Robina Schulze, Sugar.

A tím výčet letošních účinkujících zdaleka nekončí! Další jména budou ohlášena záhy.

Vstupenky jsou v k dostání v předprodejní síti Pandaticket.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.