Australští králové současné psychedelie King Gizzard & the Lizard Wizard přijedou poprvé do Česka

King Gizzard & the Lizard Wizard | Zdroj: facebook.com/kinggizzardandthelizardwizard

Kapela King Gizzard & the Lizard Wizard pochází z Austrálie, již roky je však dobře známá milionům fanoušků po celém světě. Koncertuje stejně hyperaktivně jako skládá a nahrává hudbu, až je s podivem, že dosud nepřijela do České republiky. Příští léto však onen vytoužený den přijde a skupina přiveze své jedinečné muzikantské mistrovství i do Prahy.

Říci o kapele King Gizzard & the Lizard Wizard, že hraje psychedelický rock, by bylo poněkud vágní a skoro až neuctivé. Tato australská skupina si totiž bere inspiraci všude možně (včetně thrash metalu, folku, blues či především orientální mikrotonality) a dlouhodobě tvoří jednu desku za druhou. Zúčastnění hudebníci se však opakují jen velice vzácně a dovedou přinést šťavnaté a nápadité album i několikrát do roka; krom toho je snad z každého tónu cítit upřímná a nekonečná láska k rockovému muzicírování.

Čtěte také: King Gizzard upekli s deskou L.W. koláč plný překvapení

Čeští fanoušci byli dlouholetě vděční i za gizzardí koncerty v přilehlých městech typu Drážďany či Vídeň, s příštím létem však dostanou ten nejkrásnější dárek, neboť kapela dorazí i do pražského Divadla Archa. Již 5. srpna 2022 bude ohromena přinejmenším hradčanským panoramatem – a posluchači zase úžasným ještěřím výkonem plným instrumentální geniality a především lásky k živému hraní.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky