Australští Northlane v rámci své evropské tour nevynechají ani Prahu

Northlane - Storm Club 2018 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Letošní rok bude pro fanoušky kapely Northlane zajímavý – jednak se blíží vydání nové studiové desky, jednak kapelu čeká řada koncertů po Evropě. Jejich metalcore rozezní i žižkovský Palác Akropolis.

Australská metalcorová kapela Northlane si své jméno vybrala podle stejnojmenné skladby britských žánrově spřízněných The Architects. Jejich historie se začala psát roku 2009, krátce poté hráli spolu s takovými jmény, jakými jsou August Burns Red nebo Parkway Drive. Když již měli vybudované skutečné jméno v metalovém světě, objevili se na stejném pódiu i s Bring Me the Horizon nebo s Of Mice and Men.

Čtěte také: Metalcoroví As I Lay Dying přivezou do Karlína silnou energii a tři další kapely

Letos se jejich fanouškovská základna těší na novou řadovou desku, která ponese název Alien a jejíž vydání je naplánované již na 2. srpen. Součástí bude i singl Eclipse, ke kterému nedávno vznikl rovněž kvalitní videoklip. Od druhé poloviny listopadu pak kapela bude trávit čas v Evropě. 14. prosince si ji pak příznivci kvalitního metalcore budou mít možnost vychutnat v pražském Paláci Akropolis. Spolu s Northlane tam zahrají další tři žánrově blízké kapely, a sice američtí Silent Planet a australští krajané Void of VisionPolaris.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 408 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky