Bring Me The Horizon novým albem Music to listen to… odkazují na Gretu Thunberg

Bring Me The Horizon - Rock for People 2019 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

V posledních letech se tato anglická parta setkává s kritikou za to, že její tvorba nesestává jen z hardcorových prvků, screama a tvrdých kytarových riffů. Nově vydaným albem Music to listen to~dance to~blaze to~pray to~feed to~sleep to~talk to~grind to~trip to~breathe to~help to~hurt to~scroll to~roll to~love to~hate to~learn Too~plot to~play to~be to~feel to~breed to~sweat to~dream to~hide to~live to~die to~GO TO však dává jasně najevo, že jí toto negativní hodnocení některých fanoušků nevadí a Bring Me The Horizon prostě budou dělat, co se jim zlíbí.

Deska Music to listen to… vyšla z čista jasna 27. prosince a ačkoliv obsahuje pouze osm skladeb, má neuvěřitelných 75 minut. Frontman kapely Oliver Sykes prohlásil, že chtějí vydávat kratší nahrávky podle toho, jak to v určitý moment cítí a pravděpodobně nebudou tvořit další plnohodnotná alba. Music to listen to… asi nelze vnímat jako klasické album, nýbrž jako artový počin, pomocí kterého se Bring Me The Horizon snaží poukázat na mnoho problémů dnešního světa: „Musíme být našimi vlastními hrdiny. Potřebujeme nový způsob pohledu na věci. Greta Thunberg nám to ukázala – je to šílené, ale toto dítě dokázalo, že můžeme být našimi vlastními vůdci,“ řekl Oliver Sykes.

Čtěte také: Nový festival na české hudební scéně láká na Bring Me The Horizon

Album mimo jiné obsahuje také několik kolaborací, například s popovou hvězdou Halsey, rockery YONAKA, elektronickými Happyalone., či rapperem BEXEY. Na Music to listen to… je cítit velký vliv klávesisty Jordana Fishe, který do Bring Me The Horizon přinesl prvky electra a synthu, a skladba Candy Truck/You Expected: LAB Your Result: Green skvěle navazuje na elektronický vibe předchozí desky amo.

Recenze: amo od Bring Me The Horizon: Lásku střídá nenávist

Music to listen to… ukazuje vývoj kapely a promítá její estetické cítění. Deska je plná skvělých pasáží, ambientního dobarvení, a když se do ní opravdu zaposloucháte, vtáhne vás do jiné dimenze. Škoda jen délky alba, jelikož určité části působí nudným dojmem, roztahaně a minimálně skladba Underground Big {HEADFULOFHYENA} by klidně mohla být o polovinu kratší. O tom, zda-li Bring Me The Horizon zařadí i toto album do svého setu, nebo se nechají zviklat kritikou a dají od něj ruce pryč, se můžete přijít přesvědčit 4. června 2020 do pražského A-parku Ledárny Braník.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.