Český staroegyptský projekt Nemuer chystá ambiciózní album i film

Nemuer | Zdroj: Nemuer

Unikátní český ambient-folkový projekt s názvem Nemuer má na svědomí český umělec Michael Zann, který mu v zájmu skutečné autenticity věnoval několik let usilovné rešerše. Cílem je totiž přiblížení světa starověkého Egypta, a tak hudebník nejen že tuto severoafrickou zemi procestoval křížem krážem, ale také pročetl tehdejší pohřební texty i další dostupnou literaturu. Zanedlouho spatří světlo světa nejen hudební album, ale dokonce i tematický film.

Michael Zann, hlavní tvůrčí mozek projektu Nemuer, věnoval přiblížení světa starého Egypta skutečné maximum úsilí. Nejen že při svých cestách nasbíral řadu nevídaných etnických nástrojů, ale také využil veškerá dostupná data a stal se skutečným odborníkem na tehdejší kulturu a mytologii. Díky studiím doktora Christiana de Vartavana si dokonce osvojil staroegyptský jazyk, který v projektu sám o sobě stačí k okouzlující cestě zpátky v čase; skladatel a multiinstrumentalista se ovšem této starověké civilizaci přiblížil rovněž kombinací hrdelního zpěvu a netypických rytmů i harmonií.

Čtěte také: Heilung nás opět přivedli mezi své dávno mrtvé předky

Koncerty projektu Nemuer (což je označení pro egyptské božstvo zprostředkovávající komunikaci mezi bohy a lidmi) jsou vždy epickými zážitky plnými fantazie. Své se o tom dozvěděli mimo jiné návštěvníci festivalů Cernunnos (ve Francii), Trolls et Legends (v Belgii), Midgardsblot (v Norsku), Menuo Juodaragis (v Litvě) nebo na české titánské metalové akci Brutal Assault. Nemuer také spolupracují se surrealistickou malířkou Klárou Sedlo, jež významným dílem přispívá k autenticitě cesty do okultního staroegyptského podsvětí. Chystá se nový song i videoklip a již 17. září bude na stránkách kapely zahájena crowdfundingová kampaň, ve které mohou fanoušci přispět zejména na ambiciózní filmový projekt (a za odměnu se dočkají mysteriózních rekvizit a nebo se ve filmu v animované podobě sami objeví). Hudební album vyjde 4. listopadu a bude v Praze rovnou pokřtěno při živém vystoupení.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 408 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky