Colours of Ostrava přichází se spoustou šťavnatých novinek

Justice | Foto: facebook.com

Ostravský festival Colours odhalil posledního headlinera, další speciality a nastínil, proč se zase možná bude jednat o doposud nejlepší ročník. 

Jeden z největších českých hudebních festivalů se letos zase překonává. Odstoupil od tradičního času konání od čtvrtka do neděle, takže se letos bude začínat již ve středu 19. července a festival uzavřou hned dvě velká jména v sobotu 22. července. Jedním z nich je již známý headliner Jamiroquai, nově oznámeným je však francouzské elektro duo Justice, které už má na kontě několik nominací na Grammy.

I díky posunu data se letos daří získávat neuvěřitelná jména. Spousta interpretů, jako Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka a Laura Mvula, jež v zahraničí začínají sklízet spoustu úspěchů, přijalo pozvání ke svému debutovému vystoupení na české scéně. Někteří umělci museli být dokonce s těžkým srdcem odmítáni, protože se pro ně již nenašlo místo.

Návštěvníci budou letos svědky i několika unikátních hudebních projektů. Michal Hrůza se do Ostravy vrací za podpory padesátičlenné Janáčkovy filharmonie. Písně kapely jsou přepsány do nové podoby a fanoušci tak uslyší hitovky v klasickém kabátě.

Naprosto ojedinělým bude však vystoupení hudebně-vizuálně-světelného projektu Williama Close and The Earth Harp a Lenky Morávkové and Bohemian Cristal Instrument. Struny harfy Williama Close budou celých 40 metrů dlouhé a nataženy až na protilehlou balkónovou konstrukci. Lenka Morávková zahraje na elektro-akustický Bohemina Cristal Baschet, českou verzi originálního nástroje bratrů Baschetových. Vystoupení je vskutku exkluzivním a na Fresh Stage, kde se produkce uskuteční, si kvůli technické náročnosti ten den nikdo jiný nezahraje.

Po boku Colours se ve vítkovickém areálu již po druhé uskuteční i diskuzní fórum Melting Pot. Mezi prvními potvrzenými účastníky je uznávaný ekonom Milan Zelený, americká novinářka Sharon Weinberger a indický informatik Sugata Mitra.

Spousta dalšího, včetně velkého parku pro děti, workshopů pro začínající české kapely a doprovodných festivalů v Ostravě signalizuje, že letošní ročník Colours jistě bude stát za návštěvu. Aktuální cena vstupenek na festival je v limitovaném množství 2 490 Kč a jsou dostupné na oficiálních stránkách festivalu a v síti TicketPro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.