Two Door Cinema Club přivezli perfektně elegantní show

Two Door Cinema Club | Foto: Kitty Riddell

Pražské kongresové centrum se večer 22. února přeměnilo na koncertní sál a přineslo nadšeným fanouškům skvělý hudební program, který jistě uspokojil nejedno nastražené ucho. 

Celý večer již patnáct minut před osmou hodinou odstartovala australská kapela Parcels. Na pódium přiběhlo pět mladíků holdující retro-popu a i když nebyl sál ani zdaleka naplněn, trsající máničky udělaly na již přítomné publikum velice dobrý dojem. Kluci zahráli skladby z ani ne měsíc starého EP Hideout a bylo vidět, že se koncertování nemohou nabažit. Spojení zářivých úsměvů, dlouhých vlasů a radostných tanečních nás přeneslo zpět do doby květinových dětí a příjemně otevřelo večer.

Následoval trochu jiný šálek kávy. Tříčlenné uskupení Blaenavon, pojmenováno po městě v jihovýchodním Walesu, se přesunulo k lehce tvrdšímu indie-rocku. Změna v náladě hudby byla zjevná, to však vůbec neznamená, že by šlo o slabší zážitek. Zpěvák i basista svými pohyby dokázali zaplnit celé pódium, až se v jednu chvíli zdálo, že ve vášni kytarového sóla dostane zpěvák krkem basy do oka.

Headliner večera nastoupil téměř na minutu přesně. Two Door Cinema Club za hodinu a půl své show zahráli to nejlepší, co jejich tři desky nabízejí. Ať už to byla stará dobrá pecka This Is The Life nebo novinka Are We Ready?(Wreck), byla doopravdy každá píseň přivítána bouřlivým potleskem a jekotem. Zpěvák Alex Trimble, basák Kevin Baird a hlavní kytarista Sam Halliday jsou na turné doplněni ještě bubeníkem Benjaminem Thompsonem Jacobem Berrym, jež obstarává kytaru, beaty a synthy.

Je snad až zbytečné zmiňovat se o tom, že kapela hraje naživo naprosto skvěle. Notorické kytarové linky i vokály zněly přesně jako na nahrávkách. A bylo se rozhodně i na co dívat. Jednoduché, však barevné a úderné projekce na několika panelech doplnilo pět kluků, kteří byli všichni podobně oblečeni a na pódiu se všichni prezentovali elegantně, bez jakýchkoli rušivých elementů. Gesta frontmana Alexe Trimbla působila precizně vypočítaně, jako by mu bylo drahé udělat pohyb navíc, rozhodně však další nepotřeboval. S publikem komunikoval střídmě a spíše zřídka, nepůsobilo to však nepříjemně. Pozornost tak byla rozdělena mezi všechny členy kapely.

Díky všem propracovaným složkám měla show nádech jednoduchosti, který byl její největší zbraní. Přispělo to k finálnímu efektu celkové dokonalosti. Two Door Cinema Club se s Prahou rozloučili peckou What You Know a zakončili tak skvělý, hudebně nabitý večer. Druhý pražský koncert kapely tak dopadl minimálně stejně dobře, jako ten předchozí a nezbývá, než čekat na novou hudbu a s ní nové turné.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.