Další zveřejňovačka Mighty Sounds vytasila hvězdy reggae scény

Protoje | Zdroj: facebook.com

Zima už pomalu ztrácí na síle a slunce je na obloze vidět častěji, možná i díky tomu pořadatelé festivalu Mighty Sounds prozradili, jaké slunné reggae hvězdy přijedou v červenci do Tábora.

Jak se festival pomalu, ale jistě blíží, pořadatelé teď téměř každou neděli v osm večer vyhlásí další interprety, na které se fanoušci festivalu mohou těšit. V minulé odtajňovačce to byli například hardcoroví Architects, kteří 18. února vystoupili v pražském Roxy. Dalším zveřejněným bandem byli organizátory velmi oblíbení Random Hand. Tito britští ska-core hudebníci však nedávno zveřejnili smutnou zprávu. Poté, co natočí poslední desku, objedou svá nejoblíbenější místa s rozlučkovou tour. Pak bude s Random Hand minimálně na dva roky pauza. Další ska-core kapelou, která na Mighty vystoupí, jsou italští NH3. Kapela vznikla stejně jako Random Hand v roce 2002, tudíž už to jsou řádní mazáci. Za ta léta se NH3 často spojili se svými krajany, jakými jsou Talco či Redska. A je jasné, že na Mighty Sounds se budou chtít prezentovat stejně důsledně jako spřátelené kapely, které zde již vystupovaly. Tudíž to bude pořádný nářez!

Poslední várka nahlášených kapel se nese v duchu reggae. První headliner svéhu druhu je mladá hvězda nesoucí umělecké jméno Protoje s kapelou The Indignation. Tento hudebník započal kariéru v roce 2010 a vše podědil po rodičích, kteří se taktéž věnují hudbě. Chvilku po startu vydal čtyři singly a před dvěma lety vydal desku The 8 Year Affair. Letošní rok bude ve znamení dalšího alba Ancient Future, které vyjde už 10. března. Mezi další nahlášené hudebníky patří United Flavour z českých luhů a hájů, kteří se svým reggae a výraznou zpěvačkou Carmen zapadají do programu přesně, jak se od nich očekává. Naše sousedy ze Slovenska budou reprezentovat Medial Banana, kteří už od roku 2009 každým svým vystoupením nabalují fanoušky nejen z domácí scény. Prozatím poslední nahlášenou kapelou jsou Gipsy Ska Orchestra z Venezuely. Ti kombinují karibské reggae a ska společně s balkánskou a romskou hudbou, jejich mix vás nenechá v klidu a pod pódiem roztančí opravdu každého. Vstupenky na Mighty Sounds jsou v klasických předprodejích do konce dubna za 1190 kroun, avšak jestli chcete ušetřit, vstupenky lze sehnat i za 1090 korun v kamenných prodejnách Rock Café či Lucky Hazzard.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.