Dead Can Dance v Praze předskočí perkusista David Kuckermann

Dead Can Dance | Zdroj: rollingstone.com

Australské legendy darkwavu Dead Can Dance se po dlouhých sedmi letech vrací do České republiky a vystoupí 24. června v pražském Kongresovém centru. O pozoruhodný úvod koncertu se postará David Kuckhermann, virtuóz na švýcarský Hang, další typy handpanů a řadu tradičních orientálních perkusivních nástrojů.

David Kuckhermann se stal stálým členem koncertní sestavy Dead Can Dance a není se čemu divit. Za rok 2018 byl nominován na Grammy v kategorii Best New Age Album za album Hiraeth, které natočil spolu s Lisou Gerrard. Na hudební scéně působí přes 20 let a to v různých souborových projektech, ale také jako sólo umělec. Pokud nekoncertuje, vede mistrovské dílny po celém světě a také vytvořil úspěšné online kurzy hry na perkuse a handpany.

Čtěte také: Do Prahy se vrátí legendy darkwave Dead Can Dance

Dead Can Dance zavítají v červnu do Prahy v rámci turné A Celebration – Life and Works 1980 – 2019 a návštěvníci se mohou těšit na průřez jejich čtyřicetiletou tvorbou, ale také na nové songy z chystaného alba Dionysus, v němž charismatická zpěvačka Lisa Gerrard a skladatel, multiinstrumentalista a zpěvák Brendan Perry typicky svébytným způsobem zpracovávají dionýsovský kult.

Hudební žánr téhle skupiny lze jen těžko definovat – jejich tvorba je stále inspirativní, plná nečekaných barev, rytmů, tajemství a energie. Koncert byl během pár dní beznadějně vyprodaný, kdo však stihl zakoupit svoje vstupenky zavčasu, může se těšit na nezapomenutelný zážitek, který Dead Can Dance servírují svým fanouškům.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.