Do Futura se blíží blackoví vizionáři Wolves in the Throne Room

Wolves in the Throne Room | Zdroj: facebook.com/wolvesinthethroneroom

Kapela se zvučným jménem Wolves in the Throne Room pochází z amerického státu Washington a bez debat patří na špičku současné black metalové scény. Se vší dravostí (a zároveň smyslem pro atmosféru) dokáže vykreslit mnohaminutové skladby, a to s okouzlujícím rukopisem. Již 22. října proběhne v pražském Futuru její koncert, jenž je odložen z loňského data. Kromě hlavních hvězd vystoupí také neméně zajímavé kapely Incantation a Stygian Bough.

Vizionářská kapela Wolves in the Throne Room naposledy slavila úspěchy s deskou Primordial Arcana, která je mnohými považována za její dosud nejmajestátnější. S naprostým instrumentálním mistrovstvím se na ní skupina vydala na cestu do hlubokých hvozdů své domoviny, kde kouzlo přírody skrývá hotové proudy nezničitelné energie. Živé provedení alba bude dozajista ohromujícím zážitkem, ke kterému nicméně přispějí další dva jedinečné hudební zjevy.

Čtěte také: Wolves in the Throne Room do studia opět přinesli kus washingtonských lesů

Půjde o rovněž americkou kapelu Incantation, která je na scéně již déle než třicet let a která především vládne ničivým death metalem, jenž ani na chvíli neztrácí nic ze své ukrutnosti. I oni vydali svou poslední desku poměrně nedávno – je teprve předloňská, nese jméno Sect of Vile Divinities a byla přijata veskrze kladně. 22. října 2022 přivítá pražský Futurum Music Bar ještě jednu poslechovou lahůdku. Půjde o Stygian Bough, což je společný projekt členů Bell WitchAerial Ruin, který si rád hraje s psychedelií a stoner metalem.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky