Francouzský fenomén La Femme zahraje poprvé v Praze

La Femme | Zdroj: facebook.com/lafemmeressort

Francouzská kapela La Femme se už od svého debutu Psycho Tropical Berlin pyšní osobitým hudebním rukopisem, ve kterém s citem kombinuje rock, elektroniku i kulturní dědictví své domoviny. Již v květnu 2024 tato skupina vynalézavých muzikantů zahraje vůbec poprvé i v České republice!

Šestero hrající už více než deset let pod vlajkou La Femme patří k nejznámějším i nejosobitějším skupinám na současné scéně francouzské hudby. Kapela v čele s odvěkými přáteli Sachou GotemMarlonem Magnéem prorazila jedinečným (a do detailu vychytaným) kombem elektroniky, psychedelie a rocku s kouzelným přiznáním francouzské hudební tradice, ať už jde o šedesátkový šanson nebo osmdesátkovou cold wave. Zábavné je rovněž zapojení ženského i mužského vokálu – dovedou vzájemně kontrastovat a nebo se skvěle doplňovat. V posledních letech kapelu okouzlil svět hispánské kultury a hudby, a tak deska Teatro Lúcido přinesla nejen stylový posun, ale také písně ve španělštině. Vůbec poslední počin s názvem Paris-Hawaï se zase nese na pomalé, relaxační vlně tropických ostrovů.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Francouzští La Femme jako synonymum propracované osobitosti

Skupina si dává záležet na intenzivním koncertování – jen loni proběhlo celých 150 vystoupení na různých světadílech. Východní kousek Evropy ovšem La Femme slušnou dobu opomíjeli, což se naštěstí pro místní fanoušky napraví na jaře příštího roku. Kapela vůbec poprvé zahraje i v Praze, a sice 29. května 2024 ve staroměstském klubu Roxy. Vstupenky budou již brzy k dostání ve službách fource.czGoOutTicketmaster.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky