Queens of the Stone Age ovládnou stage na Colours of Ostrava 2024

Queens of the Stone Age, Forum Karlín 2018 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Pořadatelé populárního festivalu Colours of Ostrava přišli s možná poněkud nečekanou novinkou – na příštím ročníku si zahrají králové stoner rocku, legendární Queens of the Stone Age. Seattleská kapela v čele s Joshem Hommem letos přišla s novou deskou In Times New Roman… a v Ostravě se zastaví v rámci své tour napříč Severní Amerikou a Evropou.

Americká kapela Queens of the Stone Age je už od svého vzniku v roce 1996 nerozlučně spjatá s osobností zpěváka a muzikanta Joshe Hommea. Sestava se během existence obměňovala, nyní se ale jádro už nějaké roky drží stejné. Skupina si udělala výsostné jméno v chladném stoner rocku, žánr se ovšem posouvá desku od desky. Ta poslední nese jméno In Times New Roman…, vyšla letos a sklidila velký úspěch u kritiky i u posluchačů.

Čtěte také: Sam Smith bude headlinerem Colours of Ostrava 2024

Věhlasná kapela si v Česku naposledy zahrála roku 2018 a vrátit se chystá již za rok, a sice do Dolních Vítkovic v rámci pestrobarevného festivalu Colours of Ostrava 2024. Očekávaná událost se uskuteční mezi 17.20. červencem 2024, vstupenky jsou k dispozici na stránkách akce a ve službě GoOut.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky