James Harries si splnil sen o dalším albu. Jak bude znít nastínil v novém klipu

James Harries | Zdroj: SUPRAPHON a. s.

Od posledního alba, které natočil na svůj mobilní telefon, uplynuly téměř tři roky. Během té doby se James Harries věnoval mimo jiné i tvorbě alba nového. To vyjde už koncem srpna.

Už je to rok a kousek, kdy jsme si s Jamesem Harriesem povídali v pražském Jazz Docku o jeho přání vydat nové album, které by bylo velkolepé a jiné než ta dosavadní. Zda se mu to podařilo už můžeme postupně začít hodnotit. Vydání nového alba je totiž na spadnutí a aby nám to čekání utíkalo o něco příjemněji, vypustil Harries do světa klip k písničce Salvation.

„Píseň Salvation vznikla v malém hotelu v Holandsku, kde jsem se ocitl úplně sám. Byl jsem jediný host, a tak se mě milá dáma z hotelu zeptala jestli mě tam může nechat, že by chtěla mít volno. Dostal jsem klíče od všech pokojů a místností, a než jsem se nadál, byla pryč. Venku pršelo, tak jsem ani neměl výčitky, že neobjevuju krásy města. Obešel jsem celý hotel s kytarou v ruce, usadil jsem se nakonec na recepci a začal hrát Salvation. Je v ní cítit stesk po domově, ale na druhé straně i určitá vzdorovitá naděje a přesvědčení, že jsem konec konců velice šťastný muž. Všichni se pořád za něčím ženou, takže pak ani nejsou schopní ocenit to, co mají,“ vypráví o vzniku písně britský písničkář.

Už jen na základě této novinky lze usoudit, že si Harries své přání o velkoleposti splnil. Hudba je plná novinek, na které jsme u něj dosud nebyli zvyklí – bohatší aranžmá, orchestrální doprovod a směřování do popových vod. Základ ale zůstává a James Harries vám tak nebude ani vzhledem takové řádce změn připadat cizí. Proto nelze novince cokoliv vytknout. Klip k Salvation navíc působí velice decentně a skromně, neruší podstatu textu a skvěle doplňuje hlavní myšlenku režiséra klipu Tomáše Janečka. „Od začátku jsem věděl, že to musí být jednoduché a elegantní. Mám radost, že se to povedlo a navíc je tam i kus toho příběhu a emocí z opuštěného hotelu,“ dodává.

Alba Until The Sky Bends Down se dočkáme v následujících dnech. Vyjde již 28. srpna na domácím labelu Tranzistor, o distribuci se postará Supraphon. Na živo si pak budete moci novinku užít 15. září v Experimentálním prostoru NoD, kde proběhne jeho křest.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.