Jihoafrická Vulvodynia míří do Underdogs’ i s bohatým doprovodem

Vulvodynia | Zdroj: facebook.com/vulvodyniaslam

Kapela s názvem Vulvodynia pochází z Jihoafrické republiky a za necelých deset let existence se stala jednou z nejoblíbenějších skupin, kterou tato odlehlá země nabízí. Již zanedlouho ukáže své síly ve smíchovském klubu Underdogs’ a aby toho nebylo málo, vezme s sebou celé tři kapely, které jsou spřízněné jednak žánrově, jednak společným zázemím ve vydavatelství Unique Leader.

Muzikanti hrající pod vlajkou Vulvodynia ukazují svou vášeň pro brutalitu už svým názvem, který si vypůjčili ze světa medicíny (standardně jde o nevysvětlitelné bolesti v ženských intimních partiích). To hlavní je ovšem samozřejmě jejich hudba, jež stojí na pevných základech brutálního slamming death metalu. Kapela nehraje ještě ani deset let, přesto je znát její zájem posouvat se dál. Hudebníci hrají desku od desky lépe a lépe a svůj výraz posunuli do žánru deathcore, který navíc v poslední době začal koketovat s progresivními prvky. Českým fanouškům se kapela představila na festivalu Brutal Assault 2019, a to s naprosto destruktivní brutální energií.

Čtěte také: Cult of Luna s Russian Circles nacpali Roxy až ke stropu mohutným post-metalem

Vulvodynia se na dalekou cestu do Evropy obklopila celou suitou mladých kolegů z labelu Unique Leader. Žádnému z nich nechybí široká plejáda krvežíznivých hudebních nápadů, které bezpochyby zaujmou snad každého posluchače extrémního metalu. Jde o americké The Last Ten Seconds of Life, španělské Bonecarver a britské Bound In Fear. Večer plný poctivé a vynalézavé řezničiny přijde již 5. května v pražském klubu Underdogs’, jenž se nachází v těsném sousedství Smíchovského nádraží.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 411 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky