Jimmy Eat World se v červnu po letech vrátí do Lucerny

Jimmy Eat World | Zdroj: jimmyeatworld.com

Jedni z průkopníků hudebního žánru emo budou zářit ve středu 22. června 2022 na pódiu pražské Lucerny. Do Prahy se americká kapela Jimmy Eat World vrátí na den přesně devět let od jejich posledního koncertu.

Jimmy Eat World svou alternativně rockovou hudbu začínali formovat již v první polovině devadesátých let, prorazili však především s albem Bleed American v roce 2001, obrovský úspěch ale zaznamenali i další desky, především Futures a Chase This Light. Z nich bezpochyby uslyšíme mnoho hitů, stejně jako ze zatím poslední, desáté, desky s názvem Surviving. Ta vyšla sice před pandemií, než s ní však stihla skupina přijet do Česka, covid už vypuknul naplno. Po dvou letech od původního termínu show v tuzemsku se tak těchto legend nyní konečně dočkáme.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 7 kapel, které utvářely žánr emo

Jako support vystoupí kapela Together Pangea a společně s Jimmy Eat World přijedou do pražského Lucerna Music Baru již ve středu 22. června 2022. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz