Unikatní popový zvuk Bastille znovu v Praze

Bastille | Foto: Viktória Váhovská, MonsterMusic

Jejich debutové album Bad Blood s hitem Pompeii se stalo nejprodávanějším digitálním albem Británie toho roku. Tento úspěch Bastille potvrdili i soškou Brit Awards a za posledních deset let si jejich hudba vysloužila krom dalších cen i nominaci na Grammy. Chceš tuto jedinečnou partu zažít naživo?

Čtyři kluci, co si říkají Bastille, jsou ve svém stylu naprosto nenahraditelní. Jejich zvuk – bohatý, melancholický, maskující bezútěšnou realitu – rozezná během chvilku každý hudební nadšenec a jejich singly se stávají hymnami své doby. Teď na jejich úspěch navazují svou doposud nejambicióznější koncepční nahrávkou Give Me The Future, která tematizuje budoucnost technologie, její možnosti i rizika.

Čtěte také: Němečtí Milky Chance udělají znovu radost Praze

Zákeřné technologické korporace. Mizející hranice mezi reálným a virtuálním světem. Perfektní A.I. partneři. Stačí se připojit a prožít potěšení a nekonečné množství útěku od reality. Sci-fi budoucnost, ve které žijeme už dnes…“ Takto Bastille uvozují své čtvrté album Give Me The Future. Na provokativní taneční nahrávce oceňují možnosti budoucnosti, a skladby proplétají i videoklipy, jež spojuje fiktivní technologický gigant a vytváří velice obdivuhodný dystopický narativ, který jistě stojí za zhlédnutí.

Album vzniklo během covidové společenské izolace a frontman Dan Smith práci na něm komentuje následovně: „Právě tohle podivné období, kdy byli všichni přilepení ke svým monitorům, mě k tomuhle tématu inspirovalo. Najednou bylo i pro mě těžké rozeznat co je a už není reálné. Nacházíme se v éře, kdy je jednoduché cokoliv padělat. Fake news jsou všude kolem nás a světoví lídři nám lžou v přímém přenosu.. Na druhé straně si každý můžeme vybrat, kým být, jak vypadat. Vymazat svojí minulost a chovat se podle toho nebylo nikdy jednodušší.

V Malé sportovní hale se Bastille představí 23. listopadu 2022. Vstupenky za 990 Kč pořídíte na GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.