Juraj Hnilica splnil přání Lucie Bílé a složil jí píseň

Juraj Hnilica | Zdroj: NetwIN Production

Česká slavice Lucie Bílá již před dvěma lety poprosila talentovaného Juraje Hnilicu o skladbu a nyní je dojemný song pro všechny maminky na světě.

Počas pôsobenia v televíznej show som mal česť spoznať osobne Lucku Bílu. Povedala mi, že by som jej mohol skúsiť zložiť pieseň. Bola to pre mňa veľká motivácia, ale nevedel som, kde začať,“ říká Juraj Hnilica, který právě dokončil úspěšné česko-slovenské mini turné.

Když se s Lucií po dvou letech od jejich setkání v televizní talentové show potkali znovu, Hnilica k myšlence písně ještě silněji přilnul.

Na jednej návšteve mi Lucka povedala, že má chorú maminku a že by chcela, aby jej zaspievala. Vravela, ako sa toho bojí. Mohla by si totiž potom povedať, že už môže odísť. Tieto slová mi zostali zapísané v duši a po odchode som nerozmýšľal nad ničím iným, len ako by som si prial, aby Lucka maminke ešte zaspievala, lebo keby som to ja nestihol, veľmi by ma to mrzelo,“ dodává empatický Juraj.

Další motivaci mu přinesl fakt, že i jeho maminka měla brzy oslavit padesáté narozeniny a chtěl jí písničku darovat.

Keď už som mal pieseň hotovú a nahratú a chcel som ju poslať Lucke, nech si to vypočuje, pri bežnom listovaní internetom som sa dozvedel nešťastnú správu o úmrtí Luckinej maminky,“ vysvětluje zpěvák, proč byla nakonec píseň vydána v jeho verzi. Na síle jí to však vůbec neubírá.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.