Lake Malawi jsou obklopeni světlem a vydávají nový singl

Kapela Lake Malawi | Zdroj: instagram.com

Lake Malawi, kapela zpěváka Alberta Černého, právě vydala nový singl s názvem Surrounded by light, se kterým se chystá dobýt svět.

Klip k této písničce byl natáčen na Kubě, kde kluci byli letos v lednu. Na pomoc si pozvali Martina Linharta z 68 Pictures, s nímž spolupracovali už dříve.

Jsem z této písničky tak nadšený, že si ani nepamatuju, kdy jsem byl naposledy z něčeho takhle nadšený. Když si jí pustím, tak se automaticky usmívám, ani nevím proč, ale vím, že je to ono,“ píše na své facebookové fanpage Albert.

Albertovy písně jsou charakteristické svým textem, které vypráví vždy o něčem, co sám zažil nebo co cítí a není tomu jinak ani v tomto případě.

 „When you were standing by my side, everyone told me we were surrounded by light.“

Kapele také hodně pomohla produkční Pavla Cibulková, manažerka kubánské kapely F-Cuba. Provedla je po Havaně a ukázala jim zajímavé lokace. Svou práci na tomto klipu odvedla i Albertova sestra Karolína Černá.

„Poprosil jsem ji, aby nám na jeanové bundy Diesel na záda nasprejovala nápis WIDE OPEN WILD HEART. Inspiroval jsem se Pomádou a filmem Control o Joy Division,“ říká Albert.

Lake Malawi založil v roce 2013 Albert Černý po rozpadu jeho první kapely Charlie Straight. Za své poměrně krátké působení stihla kapela vystoupit na britském festivale The Great Escape, v rádiu BBC London, předskakovat Thirty Seconds to Mars a zpěvákovi MIKA. Kapela se skládá z frontmana Alberta Černého (zpěv, kytara, klávesy), Patricka Karpentski (kytara), Jeronýma Šubrta (baskytara, klávesy) a Antonína Hrabala (bicí).

Momentálně jsou kluci na turné v Anglii, kde často pobývají a mají tam i své fanoušky. Brzy se vrátí a první české koncerty budou 25. května s Monkey Business ve Žlutých lázních a 26. května, kdy budou předskakovat před kapelou The Kooks. V předprodeji si také můžete zakoupit lístky na křest nového alba, který se bude konat 5. prosince v Brně na Flédě a 6. prosince v Praze v Paláci Akropolis.

Co na nový singl říkáte?


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.