Kapela Wohnout přichází s vypečeným albem Laskonky a kremrole

Wohnout | Zdroj: facebook.com

Wohnout je jednou z oblíbených kapel mezi mladými, která si pohrává s vtipnými texty a chytlavými melodiemi. Nyní upekla osmou řadovou desku, kterou nazvala Laskonky a kremrole.

Skupinu Wohnout asi nemusíme příliš představovat. Je to jedna z mála českých kapel, která svou hudbou nejen pobaví a která se za účast fanoušků pod svým pódiem nemusí rozhodně stydět. Zábavné texty s občas schovanou pointou doplňuje parta, tvořená bratry Honzou a Matějem Homolovými, Zdeňkem ‘Fenkem’ Steinerem a Jiřím Zemánkem, svou chytlavou jednoduchou, ale propracovanou hudbou. Nyní to potvrdí na svém osmém počinu, který pojmenovali Laskonky a kremrole.

Ten by měl obsahovat patnáct nových písní, včetně již zveřejněných, jako je Díky moc nebo Barbíno?. „Chtěli jsme udělat písničky stručný a srozumitelný, žádný intelektuální výlevy mezi řádky či instrumentální orgie. Z velkýho výběru kompletních skladeb jsme nakonec vybrali ty, který dohromady zní jako celek, to nám udělalo radost,“ komentuje novou desku kytarista Honza Homola. Na novince hostují také zajímaví hosté, jakými jsou třeba Xavier Baumaxa či Marek Eben.

Laskonky a kremrole jsou deskou, která není zase tak sladká, jak vypovídá její název. Dokazuje to i vtipný přebal alba, na kterém je znázorněna kremrole a laskonka nápadně připomínající pánské a dámské genitálie. Sám Matěj na facebooku přiznává, že takových dohadů kolem přebalu ještě v kapele neměli. „Když jsme ho někdy v červnu dostali k náhledu, jeli jsme zrovna na koncert. Tablet obkroužil členy kapely a dodávka se okamžitě rozdělila na dva tábory. Honzovi a Zemánkovi se to hodně líbilo, mně s Fenkem moc ne, spíš vůbec. Byli jsme až přehnaně zhnusení a nechápali důvod, proč má být kremrole chlupatá. Hádali jsme se mezi sebou a padlo pár nadávek. Pak se oba tábory se svými názory zabetonovaly a vznikla patová situace, která trvala až do konce srpna. Potom už bylo nutné to rozseknout a střet se zúžil na já vs. Honza. Nikdo nechtěl býti moudřejší a ustoupit. Proběhl tedy výměnný obchod. Já si přestanu všímat obalu a budu navždy dělat, že ho nevidím, a za to určím pořadí písní na albu, do čehož nebude kecat Honza. Podali jsme si ruce a zůstali nadále bratry a kamarády.‘‘

Album Laskonky a kremrole vyjde v pátek 26. září, a to hned v několika formátech. Klasické CD doplní digitální platformy (GooglePlay, iTunes, apod.) a také vinyl. Trošku nestandardním formátem bude pak flash-disk.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.