Keane na evropském turné neminou Prahu

Keane | Foto: Jon Stone

Krátce poté, co kapela Keane vydala nové album Cause and Effect, ohlašuje na začátek roku 2020 evropské turné. Celá šňůra odstartuje 20. ledna v Bruselu a v průběhu ledna a února bude čítat celkem šestnáct koncertních zastávek.

Keane je jednou z nejúspěšnějších britských kapel posledních dvou dekád. Zabodovala již svým debutovým albem Hopes and Fears z roku 2004, které obsahovalo hity Everybody’s Changing, Somewhere Only We Know nebo Bedshaped. Doposud vydala pět řadových alb, výběrové album, několik živáků a na svém kontě má dvacítku úspěšných singlů. V letošním roce se kapela vrátila po sedmileté pauze a jak první reakce na nové album ukazují, jde o návrat ve velkém stylu a plné síle.

Čtěte také: Courtney Barnett: Některé skladby píšu i 5 let, fanouškovské zpovědi bývají dechberoucí

Album Cause and Effect je nástupcem desky Strangeland z roku 2012, která obsahovala úspěšné singly Disconnected a Silenced By The Night. Zrod nového alba byl překvapením i pro samotnou kapelu. Během pauzy zpěvák Tom Chaplin vydal dvě úspěšná sólová alba, ale chyběl mu jeho starý sparingový partner Tim Rice-Oxley. „Sám jsem se divil, jak moc jsem se nechal tímto tajemným a důležitým vztahem unášet,“ uvedl Tom.

Tim mezitím, kdy si procházel svými vlastními životními boji a zápasy, napsal album plné úžasných osobních písní naplněných nejen humorem, ale i bolestí. Když písně Tom, baskytarista Jesse Quin a bubeník Richard Hughes slyšeli, byli do nich okamžitě vtaženi – jak zvukově, tak i textově. Od tohoto okamžiku kapela našla opět sama sebe, vrátila se do studia a začala dělat to, co tak milovala – přivedla nové písně do života a mezi členy došlo znovu k propojení.

O tom, jak to kapele po několikaleté pauze půjde naživo, se přesvědčíme 2. února 2020 v pražském Foru Karlín. Vstupenky budou k dostání od 4. října v sítích Ticketmaster a Ticketportal za 1 290 Kč.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.