Legendární System Of A Down příští rok opět zamíří do pražské O2 areny

System Of A Down | Zdroj: Live Nation

System Of A Down nepotřebují nové nahrávky, aby stále aktivně koncertovali, a tak v červnu zavítají znovu do České republiky. V původní formaci se představí po třech letech v O2 areně.

Americko-arménská skupina System Of A Down vznikla v roce 1994 a vydala 5 studiových alb. V roce 2006, rok poté, co vyšla vyšla zatím stále poslední deska Hypnotize, si dala kapela pauzu a členové se věnovali jiným projektům. O pár let později ale začali znovu vystupovat a přestože nepracují společně na žádné nové tvorbě, na koncertních pódiích podávají ohromující výkony. Přesvědčila se o tom před třemi lety i O2 arena.

Čtěte také: System Of A Down v Praze zvedli diváky ze sedadel

Muziku System Of A Down není jednoduché žánrově jakkoliv zařadit, ale kapelu stejně hudební škatulky příliš nezajímají. Zpěvák Serj Tankian k tomu říká: „System Of A Down pro mě není progresivní kapela. Ale není to zřejmě ani typický popový projekt. Rozhodně naší hudbě věnujeme pozornost, abychom se ujistili, že to není něco, co již někdo předtím slyšel.”

Čtěte také: Nové desky System of a Down se rozhodně brzy nedočkáme

Speciálními hosty budou brazilští Ego Kill Talent, kteří nedávno vydali své druhé album a v dubnu se jim poštěstí koncertovat na brazilských stadionech společně s kapelami Metallica a Greta Van Fleet.

System Of A Down přijedou do pražské O2 areny 16. června 2020. Vstupenky budou k dostání v sítích Ticketportal a Ticketmaster od 4. října.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz