Majáles se stává nejmodernějším festivalem na světě

Wohnout | Zdroj: facebook.com

Největší hvězdy české i slovenské hudební scény doprovodí letos na Majálesu zmodernizovaný systém. Co to pro nás znamená? Větší komfort a lepší zážitek z akce.

Koncept festivalů na území České republiky se od jejich vzniku téměř nezměnil. Proti tomuto faktu momentálně bojují organizátoři studentského festivalu Majáles. Novinky potkáme již při zakoupení vstupenky. Do rukou se nám už nedostane klasická papírová vstupenka, ale ve vybraných předprodejích obdržíme obálku s náramkem, v němž je zasazen čip. Vlastnictví tohoto čipu je jedinou cestou, která na festival vede.

Chytrý náramek neslouží pouze jako vstupenka. Majálesy budou první na světě, kdo uvede čipový systém v plné parádě. Návštěvníci budou mít možnost využít čip třemi různými způsoby; pro vstup, k platbě v areálu a k pořízení fotografií či videí v připravených speciálních boxech, odkud poputují na návštěvníkův e-mail. Celý festival tak bude bezkontaktní, čímž se urychlí nejen vstup do areálu, ale i obsluha u stánků. Od nového systému si tak pořadatelé slibují minimální fronty na občerstvení, a tím větší komfort a pohodlí pro návštěvníky.

Nepoužitý kredit se vrací návštěvníkům na účet

Jak to celé bude fungovat? Jednoduše. Po zakoupení náramku se každý musí zaregistrovat na webových stránkách Majálesu. Zde bude mít možnost nabít čip financemi. Na výběr bude platba kartou, PayPalem nebo převodem na účet. Kdo si nestihne chytrý náramek nabít před akcí, nebo už kredit na festu vyčerpá, nemusí zoufat. Na místě bude možno dobít kredit ve stáncích k tomu určených. Zoufat nemusí ani ten, kdo naopak nestihne kredit vyčerpat. Při registraci vyplní kolonku pro číslo účtu a zbylý kredit bude do 14 dnů od ukončení akce připsán zpět na účet.

To, že se jedná opravdu o světový unikát, potvrzuje i fakt, že na pražský Majáles se přijedou podívat pořadatelé festivalů a podobných akcí z USA, Kanady nebo Mexika. Proto služby spojené s chytrým náramkem pořadatelé nepodceňují a můžeme očekávat perfektní servis.

Fakt, že Majáles je převážně o hudbě, nikdo nepopře. Proto se objeví unikátní pódia se speciálním designem, technologiemi a rozměry. Hlavní stage bude 55 metrů široká a 23 metrů vysoká. Hlavní pódium i ostatní stage budou vybaveny prvotřídními videotechnologiemi, které pomůžou kapelám k vystoupením na světové úrovni. Celkem nalezneme v pražském areálu pět stagí, dvě studentské scény, na kterých vystoupí 15 studentských kapel, a dvě krytá pódia, která pofrčí až do brzkých ranních hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na hvězdy české i slovenské hudební scény. Z rocku a punku si fanoušci mohou zapařit například na muziku kapel Wohnout, Pipes and Pints a Horkýže Slíže. Folk, ska a reggae zastupují Fast Food Orchestra, Polemic a hlavní hvězda akce Tomáš Klus. Příznivci hip-hopu se těší třeba na PSH nebo Prago Union. Poprvé v historii Majálesu vystoupí i hudebníci ze zahraničí. Kapely The Feud z Velké Británie a Kensington z Holandska tak naplní další ideu pořadatelů, a sice rozšiřovat portfolio interpretů i o zahraniční hvězdy.

Fanoušci kapely Chinaski se mohou těšit ještě na jednu specialitu. Kapela se chystá na Majálesech natočit videoklip. Na každém majálesu bude speciální interakční box, ve kterém budou moci fanoušci nahrát videa o tom, jak si užívají akci. Kapela pak vybere ty nejlepší, z nichž sestaví videoklip. Píseň, kterou můžete začít trénovat, nese název Narozeninová.

Nejlepší den v roce, to je heslo, kterým se letos Majáles prezentuje. Plány organizátorů tomu opravdu napovídají. Díky čipům strávíme menší dobu ve frontě na pivko či klobásu. Bavit se díky těmto náramkům budeme nejen na místě, ale i po akci. Po týdnu každý návštěvník obdrží na mail Festivalovou kroniku, což bude souhrn veškerých jeho aktivit na akci.

Dostane tak seznam vypitých piv, či jiných drinků, jídel, která spořádal, a fotografií a videí z celého festivalu. Pro mnohé to bude konečně odpověď na otázku „Kam se mi po včerejší akci rozkutálely všechny prachy?“ Rozkrytí této záhady, skvělé kapely a výborná atmosféra, to vše přesvedčuje o tom, že se vyplatí Majáles navštívit. A fakt, že budete na počátku modernizace českých festivalů, celkově na nejmodernější open air akci na světě, je už třešničkou na dortu.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.