Marpo vydal biografickou knihu OTAKAR III a na příští rok připravuje open air pro 25 000 lidí

Marpo - Colours of Ostrava 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

5. listopadu vyšla Marpova biografická kniha OTAKAR III. Ptáte se, o čem může být kniha teprve 33 letého rappera? Je to příběh bojovníka – bojovníka v hudební sféře i v osobním životě.

„Za těch 33 let se mi stalo hrozně moc věcí, poslední 3 roky byly obzvlášť jako horská dráha. Přišlo mi dobrý to zaznamenat,“ vysvětluje Marpo.

Čtěte také: Marpo: Raper z malé země, který dozrál světové úrovně

Autorem biografie je známý fotograf Tomáš Beran. Téměř 2 roky byl Marpovi v patách, fotil klíčové okamžiky a zaznamenával jeho životní příběh.

„Jako reklamní fotograf si často “odskakuju” do světa hudby a především mezi muzikanty. Po mnohaleté spolupráci s kapelou Chinaski mě inspiroval osud “rebela” Marpa – bubeníka Oty Petřiny,“ vypráví Tomáš Beran a dodává: „Tenhle člověk má v sobě ten typ energie a aury, kterými v pozitivním slova smyslu dokáže manipulovat lidmi k “dobru”. Obdržel komplex spravedlnosti. Té čisté a naivní, která objektivně neexistuje. Jenže on chce, aby existovala, a věří v ni.“

Čtěte také: TIP REDAKCE: V minulosti podceňovaný Marpo přepisuje dějiny tuzemské rapové scény

Textová i obrazová složka mají v publikaci rovnocenné zastoupení a obojí se snaží být Otovi co nejblíž. Tak vznikla unikátní publikace OTAKAR III., která spojuje biografické prvky se sugestivním záznamem příprav koncertní show v O2 areně. A protože vždycky je něco za něco, je Otův úspěch vykoupen sledem nešťastných událostí – od smrti táty, přes vyhazov z kapely Chinaski až po rozpad manželství.

Po vyprodané O2 areně míří koncertně Marpo a jeho Troublegang ještě výš. Na září příštího roku připravují nejnákladnější a nejvýpravnější koncert české kapely v historii ČR. Fanoušci se můžou těšit na unikátní zážitek – největší pódium, show nabitá efekty a jako třešnička na dortu 2 exkluzivní zahraniční hosté.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.