Marpo: Raper z malé země, který dozrál světové úrovně

Marpo & TroubleGang , O2 arena 2018 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Více než dvanáct tisíc fanoušků přilákal do pražské O2 areny Marpův TroubleGang. Že bude vyprodáno, bylo jasné už před třemi týdny a avizovaná show za deset milionů tak dávno vzbuzovala emoce a obrovská očekávání.

Samotnému koncertu předcházel v odpoledních hodinách tradiční pochod fanoušků TroubleGangu, který vedl z pražského Hlavního nádraží až k O2 areně. „Trouble-Gang! Trouble-Gang!“ skandovalo se hlasitě městem i MHD.
Sedmé řadové album Dead Man Walking vydal Marpo počátkem letošního března a nemohl mu dopřát lepšího křtu než v největší české hale, navíc vyprodané.

Fotoreport: Foto: Marpo & TroubleGang, 19. 5. 2018, O2 arena, Praha

Že však O2 arenu zaplní, bylo zpočátku nemyslitelné. Dříve podceňovaný raper se svým týmem ale dokázal stvořit fantastickou výpravnou scénu, kterou zdobila socha Svobody, ohně, spousta pyrotechniky, světelných efektů a úchvatné projekce. K vidění tak byla například Marpova postava v plamenech a především 100% nasazení celého TroubleGangu. Dvanáctitisícový věrný dav pak dokresloval tu pravou atmosféru.

Čtěte také: Marpova deska Dead Man Walking nabízí jedinečnou kombinaci rapu, country a metalu

Drsná celovečerní chlapácká show v jeden moment nabyla i na roztomilosti, a to když zazněla poprvé naživo skladba Emma. Marpo si totiž svou malou holčičku držel celou dobu na rukou – dojemný okamžik byl na světě.
Překvapivě se na pódiu představilo i trio kolegů z Chinaski, které stejně jako Marpo loni ukončilo působení v populární kapele. Nechyběla ani Lenny, a to nejen v singlu Kruh, ale zahrála si i na piano v závěrečné skladbě Dopis.

Čtěte také: TIP REDAKCE: V minulosti podceňovaný Marpo přepisuje dějiny tuzemské rapové scény

Marpova show do O2 areny vnesla napětí, energii, horskou dráhu emocí a očekávání, které už samo o sobě bylo obrovské, ještě předčila.

Jednoduše, klobouk dolů!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 355 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.