Metronome Festival nabídne speciální koncert českých zpěvaček a bohatý doprovodný program

Metronome Festival 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Již za tři týdny propukne čtvrtý ročník Metronome Festivalu a pro návštěvníky je připraveno mnoho zajímavých hudebních projektů, ale také nabitý doprovodný program. Festival proběhne ve dnech 21. – 22. června na holešovickém Výstavišti v Praze.

Vedle zahraničních interpretů, jako jsou Liam Gallagher, neosoulová kapela Jungle nebo třeba umělecky založená elektronická parta Kraftwerk, bude na Metronome Festivalu ve velkém zastoupena i česká hudební scéna. Představí se například legendární kapela Pražský výběr, která se zde chystá odehrát jediný pražský open-air koncert v roce 2019. Publikum se může také těšit na skupinu Khoiba, která minulý rok v srpnu předskakovala v Roxy americkým Grizzly Bear, hip hopové legendy WWW nebo alternativní skupinu Manon Meurt. I fanoušci tvrdšího žánru si přijdou na své, a to díky partičce John Wolfhooker, která v posledních měsících zažívá opravdový boom (kapela nedávno předskakovala hvězdám jako Hollywood Undead a Enter Shikari – pozn. red.).

Čtěte také: Metronome Festival láká kromě Liama Gallaghera i na speciální 3D show Kraftwerk

Metronome Festival si každý rok pro své návštěvníky chystá něco jedinečného a speciálního. Tento rok se organizátoři rozhodli spojit síly předních českých zpěvaček, které vystoupí na jednom pódiu. Výběr vystupujících tohoto projektu pokryje několik uměleckých generací české hudební scény. V rámci koncertu zazpívá velká legenda českého swingu a popu Eva Pilarová, kytaristka a šansoniérka Lenka Filipová, Anna K. a nejmladší krev českého ženského popu budou prezentovat Emma Smetana, Barbora Poláková a Žofie Dařbujánová.

Čtěte také: TIP REDAKCE: GG Allin od krve a nejdražší tour kapely U2 aneb Megalomanie a podivnosti v koncertní historii

Pro návštěvníky festivalu je připraven také zajímavý doprovodný program. Hlavním tématem bude vzdělávání, věda a technologie. „Někdo ještě studujeme, někdo máme děti ve škole a čím dál tím víc nám dochází, že vzdělání, kterého se nám a našim dětem dostane, je to hlavní, co rozhodne o budoucnosti této země. Zábavnou formou budoucnost vzdělávání otevřeme,“ řekl David Gaydečka, ředitel festivalu. Do doprovodného programu jsou zapojeny přední české instituce, např. Akademie věd České republiky, ČVUT, ScioŠkoly a mnoho dalších.

Stan Opero Forum přinese moderované diskuse s mladými českými vědci i předními experty. Mezi hosty se objeví např. populární ekonom Tomáš Sedláček, nonkonformní pedagog Bob Kartous, nebo mladý fyzik Jan Lukačevič. Připravena je také beseda o vlivu hudby na společenské změny, jejímž hostem bude mj. hudební skladatel Michael Kocáb.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.