Michaela Gemrotová slaví úspěch v Bělorusku

Michaela Gemrotová | Zdroj: Oficiální tisková zpráva

Česká zpěvačka Michaela Gemrotová naši zemi reprezentovala na 25. ročníku běloruského mezinárodního festivalu Slovansky bazar. Za výsledek se rozhodně stydět nemusí, dotáhla to až mezi patnáct nejlepších.

Letošní ročník festivalu Slovansky bazar se konal od 12. do 20. července v běloruském městě Vitebsk. Z původních 300 účastníků se Michaela Gemrotová probojovala do semifinále a následně mezi patnáct finalistů.

Naše reprezentantka se publiku představila dvěma písněmi. První finálový večer zazpívala s doprovodem velkého orchestru, pod vedením dirigenta Michaila Finberga, píseň složenou přímo pro tuto soutěž, Pláč. Hudbu pro tuto skladbu složil Tomáš Živor, který se spolu s Michaelou podílel i na textu. Druhý finálový večer se rozhodla pro ústřední melodii nejnovější Bondovky Spectre v podání anglického zpěváka Sama Smitha, song Writhing’s On The Wall.

Obě tyto skladby uchvátily nejen obecenstvo, ale i porotu. Ta byla složena ze zástupců osmi zúčastněných zemí, například populární ruské zpěvačky Maryly Rodiwicz, známé i u nás. Česká republika však letos svého zástupce neměla. Dle hodnocení poroty byla Michaela Gemrotová v první polovině finálové patnáctky.

I když Michaela nevyhrála, dostala zvláštní ocenění prezidenta Běloruska. Je to velká čest, tato cena se totiž udělila teprve podruhé ve své historii, a to za nejlepší přednes a výraz v interpretaci písní.

Mimoto je Michaela laureátkou už mnoha soutěží a jak se zdá, tato Češka se ve světě neztratí.


Napište komentář