Blíží se snad návrat My Chemical Romance?

My Chemical Romance | Zdroj:deviantart.com

Vyplní se prosby fanoušků ohledně návratu My Chemical Romance? Ještě před nedávnem nechtěli členové kapely o tomto tématu ani slyšet, nyní ale kapela chystá velké oznámení.

Pro mnohé by to byl splněný sen. Ještě jedna další deska, ještě jedno turné. Ještě jednou je vidět naživo.

Řeč je o kdysi kultovní kapele My Chemical Romance, která především svojí deskou The Black Parade v roce 2006 doslova pobláznila svět a přispěla k popularizaci emo stylu. Byly to právě hluboké depresivní texty a chytlavé melodie, které tolika fanouškům přirostly k srdci. O to větší šok nastal, když kapela v roce 2013, po turné k jejich poslednímu albu Danger Days, oznámila konec. Důvodem prý byly deprese, frustrace. Podle slov bývalého frontmana Gerarda Waye to všechno mělo skončit už s Black Parade, jít dál prý pro kapelu znamenalo sebezapření, které už nechtěli dál snášet.

Nyní ale kapela vstala z mrtvých a zveřejnila video, kde nás za tónů legendární Welcome To The Black Parade zaujme datum 23. 9. 2016. Žádné další vysvětlení kapela nepodala a dala tak prostor nejrůznějším konspiračním teoriím.

Na video se podívejte zde:

Chystá kapela návrat? Těžko říct, vezmeme-li v potaz, že zpěvák Gerard Way, kytarista Frank Iero i basák Mikey Way mají své vlastní, vcelku úspěšné sólové projekty a o možnosti reunionu se ještě donedávna odmítali bavit s tím, že jsou spokojeni se svými současnými projekty. Na druhou stranu zdůrazňovali, že jednotliví členové jsou v pravidelném kontaktu a žádná zlá krev mezi nimi není. Rozlučkové best of album se navíc jmenovalo May Death Never Stop You a obsahovalo dříve nezveřejněný song s ještě příhodnějším názvem Fake Your Death. Jsou to všechno opravdu jen náhody, nebo jde o jakýsi vychytralý plán, jak tvrdí někteří fanoušci?

Druhá z pravděpodobných teorií se týká právě alba Black Parade. To totiž letos oslaví 10 let od vydání. Tak by se dalo vysvětlit i velké X v novém logu kapely. Podobu změnily i oficiální stránky a jejich obchod začal prodávat nové zboží právě s tímto logem. Ale co to znamená? Dočkáme se snad výročního turné?

Většina lidí ale zůstává skeptická a tvrdí, že kapela pouze chystá vydání výroční reedice alba. To tvrdí i server Entertainment Weekly, podle kterého by reedice měla obsahovat několik dříve nezveřejněných demoverzí.

Co ale MCR doopravdy chystají se dozvíme až v sobotu 23. 9.

Mějme tedy uši nastražené!


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...