Slza se s novým videoklipem vydává Vstříc nekonečnům

Slza | Zdroj: Tisková zpráva

Stále populárnější kapela Slza zveřejnila emotivní videoklip k singlu Vstříc nekonečnům. Ten nejenže zachycuje euforii z úspěšného jarního Katarze Tour, ale také slouží jako pozvánka na podzimní část tohoto turné, jež startuje začátkem října.

Klip je skvělou vzpomínkou pro 12 000 fanoušků, kteří na některý z vyprodaných koncertů k multiplatinové desce Katarze zavítali. Avšak v novém počinu nechá tato populární dvojice své příznivce nahlédnout i do zákulisí kapely a představí se v civilnější podobě.

Přes léto nebude kapela Slza chybět na žádném velkém festivalu či slavnostech, do prostoru kulturních domů se hudebníci přesunou již 5. října a navštíví celkem 13 měst v Čechách i na Moravě.

„Jarní Katarze TOUR 2016 bylo nezapomenutelnou událostí plnou emocí a zážitků. Chtěli jsme je našim fanouškům připomenout a natočili tak klip z turné. Záběry z koncertů jsou střídány se záběry ze statku u obce Frýdštejn, kde má náš producent Dalibor Cidlinský Jr. studio, ve kterém jsme debutové cd Katarze točili,“ zaznělo od kytaristy a zakladatele kapely Lukáše Bundila.

Za písní Vstříc nekonečnům stojí osvědčený tandem Lukáš Bundil a Dalibor Cidlinský Jr. Text má na svědomí Ondřej Ládek aka Xindl X. Singl je po skladbách Lhůta záruční, Celibát, Katarze a Fáze pád dalším velkým hitem, který rozhodně patří mezi nejenergičtější položky tracklistu a na živých koncertech mezi nejoblíbenější.

„Někdy v životě nastane situace, kdy potkáte člověka, u kterého jste od první chvíle přesvědčeni, že je vaší spřízněnou duší. A vy se rozhodnete udělat vše pro to, abyste byli spolu. O tom je píseň Vstříc nekonečnům,” vysvětluje ústřední téma singlu zpěvák Petr Lexa.

Videoklip pořídila respektovaná dvojice bratrů Jakub a Mikuláš Křenovi (KrenBros), kteří krom toho natočili také backstage video z celého turné.

„Během natáčení scén ve vysoké trávě jsem zapomněl na svoji silnou alergii na pyly. Netrvalo dlouho a začal jsem kýchat, otekly mi oči a celý jsem se osypal. To je důvod, proč mám ve scénách ze statku i v našem předchozím dokumentu z turné celou dobu nasazeny sluneční brýle,“ přiznává s úsměvem Petr.

Termíny Katarze Tour 2016

05. 10. 2016 Žďár nad Sázavou – Dům kultury Žďár nad Sázavou
06. 10. 2016 Brno-Královo Pole – KC Semilasso
07. 10. 2016 Strážnice – KD Strážničan
10. 10. 2016 Praha – SaSaZu
16. 10. 2016 Cheb – KC Svoboda
29. 10. 2016 Kutná Hora – KD Lorec Kutná Hora
01. 11. 2016 Ostrava – Dům kultury města Ostravy
04. 11. 2016 Jindřichův Hradec – KC Jitka
05. 11. 2016 Vamberk – Městský Klub Sokolovna
09. 11. 2016 Plzeň – Kulturní dům Peklo
11. 11. 2016 Děčín – Společenský dům Střelnice
12. 11. 2016 Liberec – Dům kultury
25. 11. 2016 Zábřeh – Kulturní dům Zábřeh

Vstupenky na podzimní Katarze Tour 2016 jsou v prodeji v síti Ticketportal.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.