Mickey Dee z Motörhead: Lemmyho smrt? Bylo to větší, než když umřel Elvis

Lemmy a Mickey Dee
Lemmy a Mickey Dee | Zdroj: Loudwire

S dnešním dnem jsou to přesně dva roky, co svět opustila jedna z největších legend rock’n’rollu, Lemmy Kilmister. O jeho smrti se přitom v nedávném interview rozpovídal bubeník bývalých Motörhead, Mickey Dee.

Nyní sedí za bubny proslulých Scorpions, kteří u nás měli v prosinci odehrát koncert. Ještě před dvěma lety však společně s Philem Campbellem a Lemmym Kilmisterem objížděl svět v rámci nikdy nekončícího turné rock’n’rollových Motörhead. To, co ale spustila smrt frontmana, s nímž spolupracoval téměř čtvrt století, bylo podle něj větší, než když umřel Elvis.

„Je na něj vzpomínáno na milion způsobů,“ prozradil v rozhovoru pro zahraniční magazín Goldmine. „Byl to poet, se slovy to uměl neskutečně dobře. I proto s ním Ozzy tak často spolupracoval, a spousta dalších hudebníků. Dokázal dávat slova dohromady tak, jako nikdy jiný. Za 15 minut napsal k songu text, o jaký by se jiní snažili měsíce. Prostě si vzal ubrousek a napsal na něj ten nejlepší text, jaký jste si mohli představit,“ dodal švédský bubeník.

„Když zemřel, bylo to větší, než když zemřel Elvis Presley. Určitě by byl překvapen a poctěn, kdyby to věděl. Jestli jste viděli, co se dělo třeba na festivalu Wacken, kdy sto tisíc fanoušků vzdávalo Lemmymu hold, zatímco hrálo nové video k našemu coveru Heroes, to bylo úžasné. Pojmenovávají po Lemmym ulice, parky, stage… Je to ohromující.“

Ian Kilmister, přezdívaný Lemmy, oslavil 24. prosince 2015 své jubilejní 70. narozeniny. O dva dny později mu byla diagnostikována agresivní forma rakoviny, na kterou o další dva dny později, 28. prosince, zemřel.

S Motörhead během 40 let jejich existence nahrál 22 studiových alb a letos v září byla vydána kompilace Under Cöver. Ta sdružuje covery, jenž legendární kapela v minulosti vydala, včetně Lemmyho historicky poslední nahrané skladby, Heroes od Davida Bowie.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.