14 nejlepších koncertů roku 2017

Linkin Park - Aerodrome festival, Praha 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Rok plný legend. Na své české fanoušky si letos udělal čas nespočet světoznámých jmen a zatímco se nám plní lineupy festivalů pro nadcházející sezónu, pojďme si připomenout to nejlepší, co jsme u nás mohli za uplynulých 365 dní vidět.

Green Day – 22. ledna 2017, Tipsport Aréna, Praha

Punkrockoví Green Day s čerstvým albem Revolution Radio zavítali do Prahy už na začátku roku a ukázali, že jestli existuje kapela, která dává na svých koncertech pomalu více prostoru fanouškům než svému vlastnímu umu, jsou to právě oni. Billie Joe Armstrong, Tré Cool a Mike Dirnt nechali v Tipsport Aréně takřka všechno a na pódiu předváděli kousky, jaké byste do čtyřicátníků jen tak neřekli.

Report: Green Day přijeli s monstrózní show, kterou si Praha snad ani nezasloužila

Rammstein – 29. května 2017, Eden aréna, Praha

Že Rammstein disponují velmi rozsáhlým arsenalem pyrotechniky, plamenometů a bůhví čeho ještě, to je obecně známo. Dva pražské po sobě jdoucí koncerty ale německá skupina odehrála v takovém stylu, že na ně jen tak někdo nezapomene. Létající Till Lindemann, jeho doslova a do písmene zapálení kolegové a nespočet dalších efektů perfektně zapadající do kontextu vystoupení – to byli letošní Rammstein v Praze.

Report: Rammstein napodruhé začali rozpačitě, nakonec ale předvedli strhující podívanou

Linkin Park – 11. června 2017, Aerodrome festival, Praha

Pomyslná jednička celého seznamu. Linkin Park se do Prahy vrátili po dlouhých deseti letech a desítkám tisíců lidí ukázali, že rozhodně nejsou kapela historie. Chester Bennington v plné parádě zpíval jak starší nu-metalové kousky, tak i novinky z alba One More Light a jen svou přítomností dokázal v publiku vytvořit jednoduše nepopsatelnou atmosféru. S českými fanoušky se zpěvák před svou sebevraždou rozloučil opravdu úctyhodně a pozdější tragické události udělaly koncert ještě více jedinečným.

Report: Linkin Park v Praze odehráli strhující koncert

The 1975 – 26. června 2017, Forum Karlín, Praha

Během koncertu The 1975 na pódium létaly květiny a tancovalo se, set byl doprovázen ohromnými vizuálními efekty a nejen proto se stal pro české fanoušky nezapomenutelným.

Fotoreport: The 1975 – 26.6.2017, Forum Karlín, Praha

Musím říct, že jsem si všiml, že tady nevidím tolik telefonů, jako obvykle. Děkuji vám. Říkám to všude a je to pravda. Cokoli, co v životě vidím a myslím si, že je to zajímavé, tak první, co udělám je, že si vezmu mobil a vyfotím to. Ale to, co nechápu je, že to není realita. Prosím vás všechny, kteří tady jste… Následující tři minuty si nechte telefony dole. Tyhle tři minuty buďme všichni tady, buďme lidmi. A věřte mi – vzpomínka ve vaší hlavě bude daleko lepší, než video ve vašem telefonu,“ zaznělo během koncertu z úst Mattyho.

Foo Fighters – 27. června 2017, O2 arena, Praha

Dave Grohl si ze zábavy udělal práci a z práce zase zábavu. Málokterý koncert tak výrazně ukazoval, že i rockové hvězdy jsou jen lidé, jako ten, který na konci června odehráli Foo Fighters. Chvílemi nezastavitelný nářez, jindy zase dlouhé napínavé momentky a promluvy k pódiu – americká formace zkrátka vtáhla do děje každého návštěvníka koncertu a servírovala jednu skladbu za druhou, a to více než dvě a půl hodiny.

Report: Monstrózní a energetičtí: To byli Foo Fighters v Praze

Guns N’ Roses – 4. července 2017, Letiště Letňany, Praha

Znovusjednocená sestava, zahrnující Axla Rose, legendárního Slashe a Duffa McKagana, byla hlavním lákadlem koncertu Guns N’ Roses v České republice – prvního od jejich fiaska v roce 2010, kdy fanoušci museli několik hodin čekat, než Rose vůbec dorazil na pódium. Nešvar z minulosti však jedna z největších kapel rockové historie vynahradila gigantickou, více než tříhodinovou show, obohacenou o slavné hity, strhující kytarová sóla a dokonce i ohňostroje.

Report: Axl a Slash zase spolu: Guns N’ Roses v Praze předvedli gigantickou show

Die Antwoord – 4. července 2017, Rock for People, Hradec Králové

Technické problémy letos na Rock for People doprovázely Ninju a Yo-Landi z Die Antwoord. Svérázná show, kostýmy, energie a tanec však fanouškům dopomohly na technické nedostatky zapomenout. Připomeňte si koncert v našem reportu.

Report: Die Antwoord předvedli i přes problémy se zvukem nezapomenutelnou show

Imagine Dragons – 19. července 2017, Colours of Ostrava, Dolní oblast Vítkovic

Headlinerem festivalu Colours of Ostrava letos byli američtí Imagine Dragons. Kytarový rock a pop mixovaný s elektronikou, do toho neskutečně sršící chuť a energie frontmana Dana Reynoldse a nadšené publikum, dalo dohromady prvotřídní zážitek, a to rovnou první festivalový den.

Fotoreport: Zahájení Colours of Ostrava 2017 – Birdy, Tata Bojs a Imagine Dragons

Robbie Williams – 19. srpna 2017, Letiště Letňany, Praha

Kdysi člen boybandu Take That letos do Česka zavítal se svou The Heavy Entertainment Show a byla vskutku monstrózní. Každý song, ať už starší, či z aktuální desky, měl svůj vlastní pódiový vizuál, choreografii, atmosféru a tím si každý fanoušek odnesl i velké kusy v paměti.

Report: Robbie Williams v Praze: Že by adept na koncert roku 2017?

Papa Roach – 17. září 2017, Malá sportovní hala, Praha

Výborné album z poloviny května následovali Papa Roach ještě lepším koncertem v Praze. Ač nu-metalová parta v čele s výrazným Jacoby Shaddixem neměla tu možnost hrát v obří aréně jako spousta jejích kolegů, prostory Malé sportovní haly kapela využila doslova naplno a pro příchozí si připravila tak nabušené vystoupení, jaké se jen tak nevidí. S prvním zahraným akordem se rozjela nezastavitelná párty a těžko by se hledal někdo, kdo by si živé představení nové desky neužil.

Report: Papa Roach bavili Prahu od první minuty, hráli nové album i Linkin Park

Nick Cave – 26. října 2017, O2 arena, Praha

Ohromující zážitek a srdečnou atmosféru měli možnost zažít návštěvníci koncertu geniálního muzikanta Nicka Cavea, který vystoupil se svou kapelou Bad Seeds a nabídl dvou a půl hodinové vystoupení. Nejvíc si koncert užili fanoušci z prvních řad, se kterými Cave prožíval každičké slovo. Zazněly skladby z nejnovějšího alba Skeleton Tree i léty prověřené klasiky. Pro některé diváky se tedy stal tento večer jedním z nejlepších v životě, pro ty ostatní se zapsal do srdcí určitě alespoň jako nezapomenutelná intenzivní vzpomínka.

Report: Nick Cave si podmanil celou O2 arenu

Queen & Adam Lambert – 1. listopadu 2017, O2 arena, Praha

Duo Queen & Lambert v Praze navázalo na superúspěšné jihoamerické turné a znovu přesvědčilo, že i přes dvacet let po smrti Freddieho hudba Queenů neumřela a Freddie stále leží v srdcích nás všech.

Report: Queen s Adamem Lambertem oslavili Freddieho a ukázali, že jeho odkaz žije dál

Gorillaz – 14. listopadu 2017, O2 arena, Praha

Vůbec poprvé dorazila letos do Česka kapela, kterou tvoří čtyři virtuální komiksové postavy. Gorillaz, jejichž žánr není lehké specifikovat, přivezla do Prahy nejen aktuální desku Humanz. Podstatnou částí celé alternativní show byla samozřejmě vizuální stránka.

Report: Animovaní Gorillaz ožili v pražské O2 areně

Royal Republic a Aaron Buchanan & The Cult Classics – 6. prosince 2017, Fléda, Brno

Royal Republic jste letos mohli v Česku vidět rovnou třikrát. Poprvé na festivalu Aerodrome a poté na dvou prosincových klubových koncertech – v Praze a Brně. Tam si švédská partička přivezla také geniální předkapelu, Aarona Buchanana s The Cult Classics. Ti společnými silami ukázali, jak moc jejich adaptace rocku baví je samotné i publikum.

Report: Nekonečná rocková párty: Royal Republic se předvedli na Flédě, slíbili brzký návrat s novou deskou


Napište komentář